DANE KONTAKTOWE
 • Lidia Shahbazyan
 • 510 091 570
 • europedirect-bydgoszcz@byd.pl
 • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
 • GODZINY OTWARCIA
 • Poniedziałek konsultacje w formule zdalnej
 • Wtorek konsultacje w formule zdalnej
 • Środa konsultacje w formule zdalnej
 • Czwartek 8:00-16:00
 • Piątek 8:00-16:00
 • Zapraszamy do odwiedzania punktu
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?
EUROPE DIRECT Bydgoszcz

Archiwum

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych
26/02/2019

UWAGA UWAGA! Możliwość wizyty studyjnej w Brukseli lub udział w letniej szkole europejskiej!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupskim Instytutem ds. Młodzieży, Fundacją Civis Polonus, Punktami Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz siecią Team Europe organizują Europejski Kongres Rad Młodzieżowych.

http://kongresmlodziezy.euin.pl/

W Kongresie mogą uczestniczyć przedstawiciele rad młodzieżowych (wraz z opiekunami) działających na poziomie gminy, powiatu lub województwa, którzy ukończyli przynajmniej 16 lat w dniu przesłania formularza zgłoszeniowego do organizatorów.

Dowiedź się więcej klikając dalej!!

Prawa autorskie w przestrzeni cyfrowej
25/02/2019

"Chcemy chronić prawa twórców"
Parlament pracuje nad nowymi przepisami dotyczącymi praw autorskich w erze cyfrowej, aby zapewnić wszystkim artystom i autorom uzyskanie uznania, zapłaty i ochrony
W dniu 13 lutego negocjatorzy Parlamentu i Rady osiągnęli porozumienie w sprawie cyfrowych zasad prawa autorskiego. Teraz musi zostać zatwierdzony przez przedstawicieli Rady i wszystkich posłów do PE podczas najbliższej sesji plenarnej.

Konsultacje w sprawie przyszłości Europy
23/02/2019

Zachęcamy do udziału w internetowych konsultacjach opracowanych przez samych obywateli. Możesz także zareagować na Białą Księgę na temat przyszłości Europy i uczestniczyć w dialogach obywatelskich organizowanych przez Komisję Europejską lub w innych debatach w Twoim kraju.

Przywódcy UE angażują się w Europę, która przynosi realne rezultaty w kwestiach, które są najważniejsze dla ludzi. Przed specjalnym szczytem UE w Sibiu w Rumunii i wyborami europejskimi w 2019 r. Przywódcy krajowi uzgodnili agendę liderów w sprawie pilnych kwestii i wyzwań, w których potrzebne są rozwiązania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://ec.europa.eu/…/future…/consultation-future-europe_en

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
20/02/2019

Czy byliście już w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku? Jeśli nie, to polecamy! Warto zwiedzić, poznać historię i dowiedzieć się jak powstała legendarna "Solidarność"!

Misja ECS:
"Chcemy zachować w pamięci Polaków i Europejczyków doświadczenie Solidarności jako pokojowej europejskiej rewolucji, aby we wspólnocie europejskich demokracji Solidarność była ważną częścią mitu założycielskiego Europy."

www.ecs.gda.pl 

Spotkania sieci Europe Direct w Gdańsku
19/02/2019

Spotkania cały czas trwają...:) dowiadujemy się o kampaniach UE, programach, działaniach tak, aby wszystkie te informacje przekazać później naszym wspaniałym obserwatorom czyli Wam! Pamiętaj, że możesz się do nas zgłaszać z pytaniami dot. Unii Europejskiej i ogólnych spraw związanych z Europą. Zawsze postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania i Ci pomóc!

 

Dyżur doradcy ds. funduszy europejskich
18/02/2019

Dziś w godz.15:00-18:00 odbędzie się dyżur eksperta ds. funduszy europejskich w Solcu Kujawskim w Centrum Aktywności i Edukacji. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany oraz ma możliwość udziału to zapraszamy! Podczas dyżuru naszego eksperta mogą Państwo skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie funduszy europejskich i nie tylko. 
Napisz do nas: europedirect-bydgoszcz@byd.pl