DANE KONTAKTOWE
 • Lidia Shahbazyan
 • 510 091 570
 • europedirect-bydgoszcz@byd.pl
 • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
 • GODZINY OTWARCIA
 • Poniedziałek konsultacje w formule zdalnej
 • Wtorek konsultacje w formule zdalnej
 • Środa konsultacje w formule zdalnej
 • Czwartek 8:00-16:00
 • Piątek 8:00-16:00
 • Zapraszamy do odwiedzania punktu
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?
EUROPE DIRECT Bydgoszcz

Archiwum

Obejrzyj najnowszy film o roli pszczół w naszym ekosystemie
24/07/2020

W centrum Bydgoszczy, na dachu Wyższej Szkoły Gospodarki znajduje się pasieka. Nasi pszczelarze zaglądają do uli pszczelich i opowiadają o roli pszczół w naszym ekosystemie. Pamiętajmy, jeżeli wyginą pszczoły nie będzie też nas - ludzi! Chrońmy pszczoły!

Obejrzyj nasz film tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zmebyBQnQlM

Zgłoszenia do Nagrody EKES-u za Solidarność Obywatelską w dziedzinie walki z koronawirusem
23/07/2020

KONKURS!

Zgłoszenia do Nagrody EKES-u za Solidarność Obywatelską w dziedzinie walki z koronawirusem

EKES nagrodzi do 29 inicjatyw solidarnościowych podejmowanych w UE i w Zjednoczonym Królestwie na rzecz zwalczania COVID-19 i przeciwdziałania jego katastrofalnym skutkom

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) ogłasza konkurs na Nagrodę za Solidarność Obywatelską – jednorazowe wydarzenie na specjalny temat „Społeczeństwo obywatelskie w walce z COVID-19”, które w tym roku zastąpi sztandarową Nagrodę dla Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zajęcia o Unii Europejskiej
22/07/2020
Dzień dobry!
Udało nam się już naładować akumulatory dzięki uczestnikom półkolonii na WSG! Rozmawialiśmy o Europie, krajach, językach, walutach, zwyczajach i nie tylko! Oprócz tego rozmawialiśmy o podróżach i rozwiązywaliśmy zagadki. Podczas tego spotkania nabraliśmy więcej energii niż pijąc filiżankę kawy.
Dialog Obywatelski z Fransem Timmermansem
14/07/2020

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej - Fransem Timmermansem. Spotkanie online, dostępne dla wszystkich zainteresowanych. W komentarzach będzie można zadawać pytania, a wiceprzewodniczący KE będzie na nie odpowiadał. To świetna okazja, aby poruszyć ważne dla nas kwestie.

Odkrywamy Europę z dziećmi na półkoloniach
08/07/2020

8 lipca nasz zespół Europe Direct wspólnie z wolontariuszami Europejskiego Korpusus Solidarności prowadził zajęcia dla najmłodszych na półkoloniach letnich WSG. Rozmawialiśmy o krajach europejskich, ich stolicach, walutach i wiele więcej.
Spotkanie odbyło się w ciepłej i przyjaznej atmosferze i zakończyło się aktywnymi tańcami! Zajęcia o Europie będziemy prowadzić co środę do końca lata!

Nowy Newsletter!
02/07/2020

Zachęcamy do przejrzenia naszego najnowszego Newslettera!
Newsletter zawiera newsy dot. UE i działalności naszego punktu. To dla Was wybieramy najważniejsze i najciekawsze informacje.

Sprawdź tutaj: https://tinyurl.com/y8vdf9jy