Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Dzień Kobiet!2019-03-08

Życzymy wspaniale spędzonego Dnia Kobiet wszystkim niesamowitym kobietom! Bądźcie dumne... Nie tylko dzisiaj, ale codziennie! To świetna okazja do świętowania i dotychczasowych dokonań! Kobiety są odżywczą mocą Wszechświata, podziwiajmy i motywujmy!

Wyjątkowa szansa! 3 dni w Rumunii!2019-03-08

Wyjątkowa szansa wyjazdu do Rumunii! Poszukujemy osoby w wieku 18-25 lat chętnej do udziału w Dialogu Młodych Obywateli 8 maja w Sibiu w Rumunii. Wszelkie koszty (podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia) będą pokryte.

DEADLINE na zgłoszenie: 11 marca

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz: europedirect-bydgoszcz@byd.pl

Walka z Fake News 2019-03-07

Facebook obiecuje walczyć z Fake News, zagranicznymi ingerencjami w wyborach do UE
Facebook zapowiedział ochronę - integralności nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, uruchamiając nowe środki zwalczania fałszywych wiadomości i zagranicznych interwencji. Gigant mediów społecznościowych powiedział, że jest zaangażowany w udzielanie ludziom głosu w majowym głosowaniu, jednocześnie zapewniając, że platforma nie jest wykorzystywana do powstrzymania wyborów od prowadzenia uczciwego procesu.

Europejski Akt o Dostępności2019-03-06

Europejski akt w sprawie dostępności ma na celu zapewnienie większej dostępności produktów i usług dla osób starszych i osób niepełnosprawnych.

Negocjatorzy Parlamentu i Rady UE osiągnęli porozumienie w sprawie Europejskiego Aktu Dostępności (EAA). Nowe zasady stanowią krok w kierunku bardziej sprawiedliwej i bardziej integracyjnej Europy i powinny poprawić codzienne życie osób starszych i niepełnosprawnych w całej UE.