Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Wyniki II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej2019-11-21

Wyniki II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej już dostępne!!

Przy okazji jeszcze raz gratulacje dla uczestników z naszego regionu, którzy wzięli udział w II etapie olimpiady i dzielnie zmagali się z niełatwymi pytaniami! 

Sprawdź wyniki:
http://gwiezdnykrag.pl/…/wazne-wyniki-ii-etapu-wraz-z-list…/

Zachęcamy do udziału w seminarium 2019-11-19

Zachęcamy do udziału w seminarium - „Mobilność artystów i profesjonalistów. Programy wsparcia dla sektora kultury”. Celem seminarium jest pokazanie możliwości rozwoju ścieżki zawodowej artystów i profesjonalistów sektora kultury, na poziomie ponadnarodowym.
Więcej informacji.

XI edycja konkursu na najlepszą pracę licencjaką i magisterską2019-11-18

Drodzy absolwenci uczelni wyższych! Mamy niezwykłą przyjemność ogłosić konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej!

Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć tutaj: http://www.europedirect-bydgoszcz.byd.pl/id,113/konkurs-na-najlepsza-prace-licencjacka-i-magisterska

DEADLINE: 20 grudnia

Zachęcamy do składania prac, do wygrania nagrody!

Lekcje europejskie w ZS Budowlanych w Bydgoszczy2019-11-18

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości mieliśmy okazję odwiedzić Zespół Szkół Budowlanych. Uczniowie mieli okazję poznać wolontariuszy Europejskiego Korpusus Solidarności z Gruzji i Białorusi. Rozmawialiśmy o europejskich możliwościach mobilności, Erasmus + i Europejski Korpus Solidarności. Mówiliśmy o partnerstwie wschodnim i przekazywaliśmy wiedzę na temat kultury, systemu edukacji, kuchni, zwyczajów i tradycji na Białorusi i w Gruzji. 
"Wiedza to potęga. Informacja jest wyzwalająca. Edukacja jest przesłanką postępu, w każdym społeczeństwie, w każdej rodzinie”.