Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Spotkanie Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego ze studentami zagranicznymi WSG2018-03-02

27 i 28 lutego odbyło się spotkanie Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego! Spotkanie miało charakter wymiany kulturowej, wszyscy dowiedzieliśmy się czegoś nowego! Poruszany był również temat migracji oraz podejścia do migrantów z różnych perspektyw. Właśnie na takich spotkaniach rodzą się ciekawe pomysły, a może i nawet współpraca, wspólny projekt? 

Wymiana młodzieży w Bułgarii2018-02-25

Młodzież z Irlandii Północnej, Szwecji, Francji, Hiszpanii i Bułgarii wzięła udział w wymianie w Bułgarii 19-23 luty. Uczestnicy bydgoskiego Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego także będą mieli okazję polecieć do Francji i przyjąć młodzież w Bydgoszczy.

Gorąco zachęcamy osoby w wieku 13-30 lat do dołączenia do Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Uczestnictwo w MPE daje dużo korzyści, wystarczy poświęcić trochę czasu i być gotowym na dyskusję nad wybranymi przez grupę kwestiami.

Lekcje europejskie dla dzieci szkół podstawowych - półkolonie2018-02-24

We wtorek (20.02) oraz czwartek (22.02) odbyły się kolejne lekcje europejskie podczas półkolonii zorganizowanych w Wyższej Szkole Gospodarki. Dzieci szkół podstawowych poznawały Unię Europejską przez zabawę, rysując euro oraz rozwiązując unijne zagadki.

Europejski Korpus Solidarności2018-02-21

Europejski Korpus Solidarności umożliwia młodym ludziom udział w projektach w formie wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą – które przynoszą korzyści społecznościom w całej Europie.

Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie i chcesz pomagać innym ludziom, przystąp do Europejskiego Korpusu Solidarności już dziś!