Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Nowa edycja EUROPE DIRECT 2021-2025 - Jesteśmy z Wami!2021-05-01

WYGRALIŚMY!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wygrała po raz kolejny konkurs na prowadzenie dwóch punktów EUROPE DIRECT w naszym województwie - Bydgoszcz oraz Toruń w latach 2021-2025. Przypominamy, że jesteśmy z Wami od 2005 r.! Pięknie dziękujemy za zaufanie. Nowa edycja rusza już 1 maja. Jesteśmy pełni pozytywnej energii, gotowi na nowe wyzwania i otwarci na współpracę! 
Nowa edycja przynosi też zmiany! Zmieniamy logo oraz nazwę.
Przy okazji życzymy miłego wypoczynku! Majówka tuż tuż... A my tymczasem przygotowujemy się do organizacji spotkań online z młodzieżą w ramach Dnia Europy...  

Zespół EUROPE DIRECT Bydgoszcz

Panel dyskusyjny - UE jako wspólnota prawa2021-04-28

Panel dyskusyjny zatytułowany „Unia Europejska jako wspólnota prawa” został zorganizowany online w związku z sytuacją pandemiczną 28 kwietnia 2021 r. Za pośrednictwem MS Teams. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Europe Direct - Bydgoszcz. Celem tego wydarzenia była prezentacja rezultatów polityki spójności realizowanej przez Unię Europejską. Polityka spójności jest obecna w życiu codziennym obywateli UE i mieszkańców krajów UE. Europe Direct - Bydgoszcz pokazał pozytywny wpływ polityki na obywateli UE i osoby spoza UE mieszkających w naszym regionie. Podnoszenie świadomości i informowanie społeczności lokalnej o priorytetach UE i Komisji Europejskiej oraz o tym, jak odzwierciedlają się one w naszym codziennym życiu, jest sprawą najwyższej wagi.

PANDEMIA DEZINFORMACJI – CZY JEST NA NIĄ LEKARSTWO? DIALOG OBYWATELSKI2021-04-22

Jak demaskować fake newsy? Dlaczego w nie wierzymy? Czym grozi dezinformacja o COVID-19? Na te i inne pytania podczas Dialogu Obywatelskiego online 26 kwietnia br. odpowiedzą wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, socjolog dr. Tomasz Sobierajski, Piotr Świtalski z Komisji Europejskiej oraz Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga „Crazy Nauka”.

Europa na miarę ery cyfrowej: Komisja proponuje nowe przepisy i działania na rzecz doskonałości i wi2021-04-22

Komisja proponuje nowe przepisy i działania, aby przekształcić Europę w globalne centrum wiarygodnej sztucznej inteligencji (AI). Połączenie pierwszych w historii ram prawnych dotyczących sztucznej inteligencji i nowego skoordynowanego planu opracowanego wraz z państwami członkowskimi zagwarantuje bezpieczeństwo i prawa podstawowe obywateli i przedsiębiorstw, co przyczyni się do upowszechnienia AI oraz do zwiększenia inwestycji i innowacyjności w tej dziedzinie w całej UE. Podejście to uzupełnią nowe przepisy dotyczące maszyn, zmieniające zasady bezpieczeństwa w taki sposób, aby zwiększyć zaufanie użytkowników do produktów nowej generacji o wszechstronnych zastosowaniach.