Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Najnowszy filmik na naszym kanale YouTube już dostępny!2021-04-09

W najnowszym filmiku na naszym kanale YouTube (link do kanału: https://bit.ly/3dalyXr) wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności z Gruzji, Albanii oraz Bośni i Hercegowiny opowiadają o swoich doświadczeniach wolontariatu w Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

  • Co to jest Europejski Korpus Solidarności?
  • Kto może skorzystać?
  • Czym zajmują się wolontariusze?
  • Gdzie pracują?
  • Jakie są ich wrażenia?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tutaj:
Link do filmiku: https://bit.ly/3a3ywo8

Koronawirus: Komisja Europejska mobilizuje 123 mln euro na badania i innowacje2021-04-08

Komisja mobilizuje 123 miliony euro z „Horyzontu Europa”, nowego unijnego programu badań i innowacji, na pilne badania nad wariantami koronawirusa. To pierwsze nadzwyczajne finansowanie w ramach programu Horizon Europe stanowi uzupełnienie szeregu finansowanych przez UE działań w zakresie badań i innowacji w walce z koronawirusem i przyczynia się do ogólnych działań Komisji mających na celu zapobieganie, łagodzenie i reagowanie na wpływ wariantów koronawirusa, zgodnie z nową europejską -plan gotowości obronnej HERA Inkubator. Nowe wezwania do pilnych badań nad wariantami koronawirusa Komisja wystosowała nowe zaproszenia, które uzupełniają wcześniejsze działania mające na celu opracowanie terapii i szczepionek, organizując i prowadząc badania kliniczne w celu przyspieszenia opracowywania obiecujących leków i szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 / COVID-19. Aby przeczytać więcej:

Najnowszy Newsletter już dostępny! Zobacz co działo się w marcu.2021-04-08

Nasz najnowszy Newsletter już dostepny! Najważniejsze wydarzenia prosto z UE. Sprawdź co działo się w marcu. Newsletter zawiera najnowsze informacje z Unii Europejskiej i o działalności naszego biura.
LINK: https://bit.ly/2RkpzjC

Poszukiwani wolontariusze!2021-04-07

House of Europe zlokalizowany we Francji, Le Mans poszukuje 8 wolontariuszy do 3 różnych projektów. Czas trwania wolontariatu 10-11 miesięcy, start od września 2021.
Informacje o projektach, a także formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie: https://bit.ly/31S07E7
Więcej o EKS: https://eks.org.pl/

Komisja wypłaca sześciu państwom członkowskim kolejne 13 mld euro w ramach SURE2021-04-01

Komisja Europejska wypłaciła sześciu krajom UE 13 mld euro w ramach szóstej transzy wsparcia finansowego z instrumentu SURE. Jest to już trzecia wypłata w 2021 r. W wyniku tej operacji Czechy otrzymały 1 mld euro, Belgia 2,2 mld euro, Hiszpania 4,06 mld euro, Irlandia 2,47 mld euro, Włochy 1,87 mld euro, a Polska 1,4 mld euro. Irlandia otrzymała finansowanie z tego instrumentu po raz pierwszy. Pozostałych pięć państw UE korzystało już z pożyczek w ramach SURE.

Wesołych Świąt Wielkanocy!2021-04-01

Radosnych Świąt Wielkanocnych, stołu suto zastawionego tradycyjnymi potrawami, przy którym nie zabraknie nikogo bliskiego Twemu sercu. By te święta były nie tylko czasem wytchnienia i i odpoczynku, ale przede wszystkich duchowej odnowy.

Życzy Zespół Europe Direct - Bydgoszcz