Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Bydgoski Festiwal Nauki dotrze aż do Inowrocławia!2018-05-21

25 maja od godz. 10:00 zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na seminarium z cyklu „Unia Europejska Trzeciego Wieku” o godz. 10:00 oraz warsztaty europejskie "Europa tu i teraz" dla dzieci szkół podstawowych o godz. 11:30. Zapraszamy również do naszego stoiska z publikacjami o Unii Europejskiej oraz gadżetami dla dzieci i dorosłych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami: europedirect-bydgoszcz@byd.pl

Konsultacje w sprawie przyszłości Europy2018-05-16

Chcesz brać aktywny udział w kształtowniu Europy?
Weź udział w konsultacjach w sprawie przyszłości Europy?
https://ec.europa.eu/commission/consultation-future-europe_pl
https://ec.europa.eu/info/consultations_pl

Debata o przyszłości Europy2018-05-15

Dziś na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki odbyła się debata  o przyszłości Europy. Bardzo ciekawe spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowe XV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie Zespołu Szkół Handlowych. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych debatach!

Debata młodzieżowa o przyszłości Europy 2018-05-14

Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby na debatę młodzieżową o przyszłości Europy, która odbędzie się 15.05.2018 o godz. 10:00 w Wyższej Szkole Gospodarki w budynku K, sala K001 przy ul. Naruszewicza 11. Prelegentami będą dr Joanna Modrzyńska i dr Rafał Willa oraz w roli moderatora dr Michał Cichoracki.

Proszę uprzejmie o zgłoszenie udziału na europedirect-bydgoszcz@byd.pl.

Dzień Europy - relacja2018-05-12

Tak spędzaliśmy wspólnie z dziećmi Dzień Europy na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki!

Lekcje europejskie dla najmłodszych2018-05-11

W maju dużo się dzieje! Wczoraj odbyły się lekcje europejskie dla trzech grup przedszkolaków z Przedszkola Akademickiego WSG "Uniwersytet Dziecięcy". Rozmawialiśmy o językach, podróżach, symbolach i oczywiście o samej Unii Europejskiej i jej roli.