Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

100. rocznica narodzin Nelsona Mandeli!2018-07-18

Dziś jest 100. rocznica narodzin Nelsona Mandeli - laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Południowoafrykański polityk, prezydent Republiki Południowej Afryki w latach 1994–1999, jeden z przywódców ruchu przeciw apartheidowi, działacz na rzecz praw człowieka. Nelson Mandela zmarł w 2013 r., jednak będzie jeszcze długo pamiętamy!

Uwaga! Konkurs fotograficzny2018-07-16

Lubisz robić zdjęcia? Marzysz, żeby Twoja fotografia znalazła się na wystawie, którą zobaczy cała Europa?
 
W Polsce znajdziesz mnóstwo projektów współfinansowanych przez UE: od ścieżek rowerowych, przez szpitale i sale gimnastyczne, po wyremontowane muzea. Sfotografuj jeden z projektów i dołącz zdjęcie tablicy informującej o wykorzystaniu środków unijnych. Możesz wysłać więcej niż jedno zgłoszenie! Masz czas do końca sierpnia. Najciekawsze zdjęcia znajdą się na wystawie podróżującej po całej Europie! Więcej o konkursie: https://bit.ly/2Jt4gHR

Bruksela czeka na Ciebie!2018-07-13

Chcesz przyjechać do Brukseli na 3 tygodnie i poznać komunikację europejską od podszewki? 
Możesz wygrać takie szkolenie! Komisja Europejska organizuje konkurs o projektach współfinansowanych przez UE. Napisz tekst o jednym z nich i opublikuj, gdzie tylko chcesz: na Facebooku, LinkedInie czy swoim blogu. Prześlij link na euinmyregion.eu. Masz czas do końca sierpnia! Więcej o konkursie: https://bit.ly/2ruXG72

Fundusze z Planu Junckera2018-07-12

Dobre wieści! Polska awansowała na 7. miejsce w rankingu wykorzystania funduszy z Planu Junckera na inwestycje małych i średnich firm. 

Więcej: https://www.kpk.gov.pl/?p=44218 
#innowacje #praca #biznes #MŚP #spółka #rynek #finanse #marka #sukces #firma #przemysł #rozwój #wiedza #H2020

Reforma praw autorskich - nowe ACTA ?2018-07-04

Reforma praw autorskich lub jak błędne nazywana ACTA2. Czy jest się czego bać? Absolutnie nie! “ACTA2” nie istnieje i nie zostanie wprowadzone w życie. Nowa reforma nie zabroni memów, nie wprowadzi płatnych linków i monitoringu wiadomości.

Dziś premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w debacie plenatarnej2018-07-04

Środa, 4 lipca, godz. 9:00 - Debata plenarna z udziałem premiera Polski! @MorawieckiM nt. wizji przyszłości UE. NA ŻYWO → http://eptwitter.eu/qezE  To kolejna odsłona cyklu debat, w których przywódcy państw UE przedstawiają swoją wizję integracji europejskiej.