Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Okiem eksperta - Jak wygląda sytuacja w Polsce po wyborach do Parlamentu Europejskiego?2019-07-02

W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w kontekście zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu. Wynik był zatem miernikiem wparcia dla poszczególnych formacji politycznych. Dlatego kampania przedwyborcza w niewielkim stopniu koncentrowała się na tematach istotnych z punktu widzenia wspólnoty. 

Europa = kultura, państwa, języki, podróże... 2019-06-27

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt prowadzić zajęcia o Europie i UE dla dzieci szkół podstawowych. Oczywiście, wszystkim udzieliła się wakacyjna atmosfera!

System UE dostarcza żywność, której możemy ufać2019-06-27

 Wszyscy chcemy mieć dostęp do bezpiecznej żywności, możliwość prześledzenia pochodzenia jej składników, a także potwierdzenia oświadczeń o wynikających z niej korzyści. 
 

Ograniczanie bezrobocia: wyjaśniono politykę UE2019-06-27

UE dąży do tego, aby 3/4 osób w wieku 20–64 lat miało pracę do 2020 r. Dowiedz się, w jaki sposób UE działa na rzecz zmniejszenia bezrobocia i walki z ubóstwem.

KONKURS FOTOGRAFICZNY2019-06-26

Konkurs fotograficzny na Facebooku! - „My Europe - My Digital Universe”

1. Organizatorem tego konkursu jest FuturEU Project: https://projectfutureu.eu/, a więcej informacji można znaleźć na publicznej grupie na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/projectfutureu.

 

Nagrodę w kategorii "Green City" otrzymują miasta Lahti, Limerick i Mechelen!2019-06-26

 Fińskie miasto Lahti jest laureatem nagrody Europejskiej Zielonej Stolicy Komisji Europejskiej w roku 2021.
Tytuł Europejskiego Zielonego Liścia 2020 dla mniejszych miast otrzymało irlandzkie miasto Limerick i belgijskie miasto Mechelen. Karmenu Vella, unijny komisarz ds. Środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa, przyznał te prestiżowe tytuły podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się dziś w Oslo, w Norwegii - obecna Europejska Zielona Stolica.