Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Quiz w ramach Dnia Europy2021-05-11

Dziś w ramach Dnia Europy mieliśmy okazję spotkać się z uczniami XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób! Podczas naszego spotkania uczniowie poznali wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności z Gruzji, Albanii, Bośni i Hercegowiny oraz absolwenta Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z Zambii. Uczniowie wzięli również udział w quizie "Co wiemy o naszej Europie?", a do zwycięzców powędrują niedługo nagrody ufundowane przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce oraz EUROPE DIRECT Bydgoszcz!

Sieć EUROPE DIRECT rośnie w siłę!2021-05-10

Nasz punkt Europe Direct Bydgoszcz prowadzony przez Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy jest częścią unijnej sieci Europe Direct. W Polsce działają 24 punkty, a w całej UE 424 punkty! Działamy dalej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przybliżamy Wam politykę UE i mówimy o unijnych wartościach. Wkrótce więcej informacji o naszych wydarzeniach!

QUIZ - Co wiemy o naszej Europie? w ramach Dnia Europy2021-05-06

11 maja razem z XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory będziemy świętować Dzień Europy! Z tej okazji przygotowaliśmy "QUIZ - Co wiemy o naszej Europie?". Do wygrania atrakcyjne nagrody + nagrody specjalne ufundowane przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce. Czeka nas również Q&A z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności i studentami zagranicznymi Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Będzie ciekawie, relacja już wkrótce!

Jestem Europejczykiem - wystawa plenerowa2021-05-06

Z okazji siedemnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, i w siedemdziesiątą pierwszą rocznicę Deklaracji Roberta Schumana, Parlament Europejski - Biuro we Wrocławiu, wspólnie z V Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego, ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę fotograficzną „Jestem Europejczykiem”.
Uczennice i uczniowie liceum – młodzi ludzie, którzy przyszli na świat, gdy Polska wstępowała do Unii Europejskiej – prezentują ważne dla siebie przedmioty. Każdy z nich opowiada osobistą historię i odzwierciedla emocje związane z przynależnością do wspólnej Europy. Dzięki kodom QR umieszczonym na każdej planszy, będzie można też obejrzeć krótkie nagrania, na których bohaterowie zdjęć dzielą się swoimi przemyśleniami o europejskiej tożsamości.

Otwarte konsultacje publiczne Komisji poświęcone europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia2021-05-03

Komisja opublikowała dziś otwarte konsultacje publiczne poświęcone europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia – ważnego elementu Europejskiej Unii Zdrowia. Celem tej przestrzeni jest pełne wykorzystanie możliwości związanych z cyfrową ochroną zdrowia, by zapewnić opiekę zdrowotną wysokiej jakości i zmniejszać nierówności. Umożliwi ona dostęp do danych dotyczących zdrowia do celów profilaktyki, diagnostyki i leczenia, badań i innowacji, a także kształtowania polityki i prawodawstwa. Baczną uwagę będzie się tu zwracać na poszanowanie praw osób fizycznych do kontrolowania własnych danych dotyczących zdrowia. Odpowiedzi na konsultacje będzie można nadsyłać do 26 lipca 2021 r.

Nowa edycja EUROPE DIRECT 2021-2025 - Jesteśmy z Wami!2021-05-01

WYGRALIŚMY!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wygrała po raz kolejny konkurs na prowadzenie dwóch punktów EUROPE DIRECT w naszym województwie - Bydgoszcz oraz Toruń w latach 2021-2025. Przypominamy, że jesteśmy z Wami od 2005 r.! Pięknie dziękujemy za zaufanie. Nowa edycja rusza już 1 maja. Jesteśmy pełni pozytywnej energii, gotowi na nowe wyzwania i otwarci na współpracę! 
Nowa edycja przynosi też zmiany! Zmieniamy logo oraz nazwę.
Przy okazji życzymy miłego wypoczynku! Majówka tuż tuż... A my tymczasem przygotowujemy się do organizacji spotkań online z młodzieżą w ramach Dnia Europy...  

Zespół EUROPE DIRECT Bydgoszcz