Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Nowe numery biuletynów PIE ED-Bydgoszcz2016-08-19

Właśnie ukazały się najnowsze numery naszych elektronicznych biuletynów. Informujemy w nich o dostępnych grantach i konkursach UE oraz przybliżamy działania UE w kontekście dzisiejszego Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej.

Orędzie o stanie Unii Europejskiej2016-08-18

14 września Przewodniczący Komisji Europejskiej przedstawi orędzie o stanie UE. To czas na  podsumowanie osiągnięć minionego roku, przedstawienie planów na kolejne 12 miesięcy oraz debatę wokół najważniejszych wyzwań dla Europy.

Fundusze europejskie w zasięgu ręki2016-08-03

Nasz doradca ds. funduszy europejskich podpowie, jakie programy mogą pomóc sfinansować Twoje przedsięwzięcie oraz udzieli praktycznych wskazówek. Na najbliższe spotkanie zapraszamy 29 sierpnia (sala K-4).

Najlepsze prace licencjackie i magisterskie o UE2016-07-26

Rozstrzygnięta została VII edycja konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej. Nagrodziliśmy najlepszych!

Wakacyjne latanie - Twoje prawa w podróży2016-07-20

Zdarza się, że na naszej drodze na beztroskie wakacje pojawią się kłopoty. Oczekujemy kilka godzin na odlot samolotu. Lądujemy, ale bez bagażu. Jak wybrnąć z trudnych sytuacji, w które wpędził nas przewoźnik lotniczy?

W kierunku lepszej polityki rozwojowej2016-07-12

W skali całego świata ponad 800 milionów ludzi żyje za mniej niż 1,25 dolara dziennie. Jak możemy to zmienić? Co jest najważniejsze w dalszym kształtowaniu europejskiej polityki rozwojowej? Do 21 sierpnia Komisja Europejska pyta obywateli o opinie i sugestie w tej sprawie.