Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Matera-Europejska Stolica Kultury 2019 2019-02-27

Matera: Odkrywanie lekcji historii w stolicy kultury Europy 

Czy jesteś gotów zostać tymczasowym obywatelem Europejskiej Stolicy Kultury w 2019 r.?

Paszport Matera 2019 jest skrótem do pełnego doświadczenia Capital of Culture, biletu, który zapewnia posiadaczom dostęp do wszystkiego w 48-tygodniowym programie z udziałem ponad 800 wykonawców z całego świata.

Tutaj znajdziesz więcej informacji:

https://www.euronews.com/2019/01/28/matera-s-discovering-the-lessons-of-history-in-europe-s-capital-of-culture?fbclid=IwAR357UrzM8xcjd1t8Y2P_tNtkey5gZIJXj_TztlAsplIEQyYEAJbZHyXkm8

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych2019-02-26

UWAGA UWAGA! Możliwość wizyty studyjnej w Brukseli lub udział w letniej szkole europejskiej!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupskim Instytutem ds. Młodzieży, Fundacją Civis Polonus, Punktami Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz siecią Team Europe organizują Europejski Kongres Rad Młodzieżowych.

http://kongresmlodziezy.euin.pl/

W Kongresie mogą uczestniczyć przedstawiciele rad młodzieżowych (wraz z opiekunami) działających na poziomie gminy, powiatu lub województwa, którzy ukończyli przynajmniej 16 lat w dniu przesłania formularza zgłoszeniowego do organizatorów.

Dowiedź się więcej klikając dalej!!

Prawa autorskie w przestrzeni cyfrowej2019-02-25

"Chcemy chronić prawa twórców"
Parlament pracuje nad nowymi przepisami dotyczącymi praw autorskich w erze cyfrowej, aby zapewnić wszystkim artystom i autorom uzyskanie uznania, zapłaty i ochrony
W dniu 13 lutego negocjatorzy Parlamentu i Rady osiągnęli porozumienie w sprawie cyfrowych zasad prawa autorskiego. Teraz musi zostać zatwierdzony przez przedstawicieli Rady i wszystkich posłów do PE podczas najbliższej sesji plenarnej.

Konsultacje w sprawie przyszłości Europy2019-02-23

Zachęcamy do udziału w internetowych konsultacjach opracowanych przez samych obywateli. Możesz także zareagować na Białą Księgę na temat przyszłości Europy i uczestniczyć w dialogach obywatelskich organizowanych przez Komisję Europejską lub w innych debatach w Twoim kraju.

Przywódcy UE angażują się w Europę, która przynosi realne rezultaty w kwestiach, które są najważniejsze dla ludzi. Przed specjalnym szczytem UE w Sibiu w Rumunii i wyborami europejskimi w 2019 r. Przywódcy krajowi uzgodnili agendę liderów w sprawie pilnych kwestii i wyzwań, w których potrzebne są rozwiązania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://ec.europa.eu/…/future…/consultation-future-europe_en