Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Warszawa i okolice 19 najbogatszym regionem UE2019-03-11

Jak podaje Eurostat, Warszawa i jej okolice są 19 najbogatszym regionem w UE. PKB w tym regionie wynosi 152%. średniej unijnej. Pozostała część woj. mazowieckiego jest prawie 3 razy uboższa niż Warszawa, przy czym PKB na mieszkańca wynosi 59%. średniej unijnej. #eurostat

Dzień Kobiet!2019-03-08

Życzymy wspaniale spędzonego Dnia Kobiet wszystkim niesamowitym kobietom! Bądźcie dumne... Nie tylko dzisiaj, ale codziennie! To świetna okazja do świętowania i dotychczasowych dokonań! Kobiety są odżywczą mocą Wszechświata, podziwiajmy i motywujmy!

Wyjątkowa szansa! 3 dni w Rumunii!2019-03-08

Wyjątkowa szansa wyjazdu do Rumunii! Poszukujemy osoby w wieku 18-25 lat chętnej do udziału w Dialogu Młodych Obywateli 8 maja w Sibiu w Rumunii. Wszelkie koszty (podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia) będą pokryte.

DEADLINE na zgłoszenie: 11 marca

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz: europedirect-bydgoszcz@byd.pl

Walka z Fake News 2019-03-07

Facebook obiecuje walczyć z Fake News, zagranicznymi ingerencjami w wyborach do UE
Facebook zapowiedział ochronę - integralności nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, uruchamiając nowe środki zwalczania fałszywych wiadomości i zagranicznych interwencji. Gigant mediów społecznościowych powiedział, że jest zaangażowany w udzielanie ludziom głosu w majowym głosowaniu, jednocześnie zapewniając, że platforma nie jest wykorzystywana do powstrzymania wyborów od prowadzenia uczciwego procesu.