Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Erasmus+ 2021-2027: more people to experience learning exchanges in Europe2019-04-03

MEPs confirmed on Thursday that funds for the next Erasmus+ programme should be tripled to allow more people to take part, better adapting grants to their needs.

For the next generation of the Erasmus+ programme, one of Parliament’s main objectives is that more young people take part in the different learning mobility schemes. It therefore proposes a detailed set of measures to lift all economic, social and cultural barriers.
 

Emisje CO2 z samochodów: fakty i liczby2019-04-02

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile CO2 emitują samochody lub czy pojazdy elektryczne naprawdę są czystszą alternatywą? Sprawdź nasze infografiki, aby się dowiedzieć się jak jest naprawdę.

Transport odpowiada za prawie 30% całkowitej emisji CO2 w UE, z czego 72% pochodzi z transportu drogowego. W ramach wysiłków na rzecz ograniczenia emisji CO2 UE wyznaczyła cel zmniejszenia emisji z transportu o 60% do 2050 r. W porównaniu z poziomami z 1990 r.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij poniższy link:

https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/society/20190313STO31218/co2-emissions-from-cars-facts-and-figures-infographics?fbclid=IwAR33FgAunkaBgpypB5iwqfHmGE8g-WfC5J-o0-AJdKlY75mMwYEYZ45Ytr0

 

Gratulujemy wygranej uczniom Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy!2019-04-02

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy - II klasa Foto została laureatem konkursu Euroscola. Jest to konkurs dla młodzieży organizowanego przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Nagroda to dofinansowanie wizyty w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców z Europy. Wyjazd za rok - wiosna 2020.

Gorąco gratulujemy zwycięzcom!!! 

Więcej o konkursie: www.euroscola.pl

„Kobiety i Parlament Europejski” 2019-04-02

 „Kobiety i Parlament Europejski” 

Aby uczcić tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kobiet, Parlament Europejski podkreśla kwestię władzy kobiet w polityce przed wyborami europejskimi w maju.
Pomimo poczynionych postępów kobiety nadal stanowią zaledwie 36% członków Parlamentu Europejskiego. Obejrzyj film, aby zobaczyć, jak daleko zaszły rzeczy i jak daleko jeszcze muszą iść.