Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Otwarte konsultacje publiczne Komisji poświęcone europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia2021-05-03

Komisja opublikowała dziś otwarte konsultacje publiczne poświęcone europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia – ważnego elementu Europejskiej Unii Zdrowia. Celem tej przestrzeni jest pełne wykorzystanie możliwości związanych z cyfrową ochroną zdrowia, by zapewnić opiekę zdrowotną wysokiej jakości i zmniejszać nierówności. Umożliwi ona dostęp do danych dotyczących zdrowia do celów profilaktyki, diagnostyki i leczenia, badań i innowacji, a także kształtowania polityki i prawodawstwa. Baczną uwagę będzie się tu zwracać na poszanowanie praw osób fizycznych do kontrolowania własnych danych dotyczących zdrowia. Odpowiedzi na konsultacje będzie można nadsyłać do 26 lipca 2021 r.

Nowa edycja EUROPE DIRECT 2021-2025 - Jesteśmy z Wami!2021-05-01

WYGRALIŚMY!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wygrała po raz kolejny konkurs na prowadzenie dwóch punktów EUROPE DIRECT w naszym województwie - Bydgoszcz oraz Toruń w latach 2021-2025. Przypominamy, że jesteśmy z Wami od 2005 r.! Pięknie dziękujemy za zaufanie. Nowa edycja rusza już 1 maja. Jesteśmy pełni pozytywnej energii, gotowi na nowe wyzwania i otwarci na współpracę! 
Nowa edycja przynosi też zmiany! Zmieniamy logo oraz nazwę.
Przy okazji życzymy miłego wypoczynku! Majówka tuż tuż... A my tymczasem przygotowujemy się do organizacji spotkań online z młodzieżą w ramach Dnia Europy...  

Zespół EUROPE DIRECT Bydgoszcz

Panel dyskusyjny - UE jako wspólnota prawa2021-04-28

Panel dyskusyjny zatytułowany „Unia Europejska jako wspólnota prawa” został zorganizowany online w związku z sytuacją pandemiczną 28 kwietnia 2021 r. Za pośrednictwem MS Teams. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Europe Direct - Bydgoszcz. Celem tego wydarzenia była prezentacja rezultatów polityki spójności realizowanej przez Unię Europejską. Polityka spójności jest obecna w życiu codziennym obywateli UE i mieszkańców krajów UE. Europe Direct - Bydgoszcz pokazał pozytywny wpływ polityki na obywateli UE i osoby spoza UE mieszkających w naszym regionie. Podnoszenie świadomości i informowanie społeczności lokalnej o priorytetach UE i Komisji Europejskiej oraz o tym, jak odzwierciedlają się one w naszym codziennym życiu, jest sprawą najwyższej wagi.

PANDEMIA DEZINFORMACJI – CZY JEST NA NIĄ LEKARSTWO? DIALOG OBYWATELSKI2021-04-22

Jak demaskować fake newsy? Dlaczego w nie wierzymy? Czym grozi dezinformacja o COVID-19? Na te i inne pytania podczas Dialogu Obywatelskiego online 26 kwietnia br. odpowiedzą wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, socjolog dr. Tomasz Sobierajski, Piotr Świtalski z Komisji Europejskiej oraz Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga „Crazy Nauka”.