Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Lekcje o Europie dla dzieci2019-07-18

W czerwcu oraz w pierwszej połowie lipca Europe Direct i wolontariusze EVS z Wyższej Szkoły Gospodarki zorganizowali już 4 zajęcia dla 80 dzieci podczas półkolonii letnich, które odbyły się na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Oprócz lekcji europejskich pod koniec czerwca odbyło się seminarium na temat „Relacje między UE a Afryką”, w które zaangażowani byli międzynarodowi studenci.

 

Airbnb s2019-07-15

11.07.2019 Komisja Europejska ogłosiła, że w wyniku negocjacji z Airbnb platforma ta ulepszyła i w pełni wyjaśniła sposób, w jaki przedstawia konsumentom oferty zakwaterowania, które są obecnie zgodne z normami określonymi w unijnym prawie ochrony konsumentów. Jest to wynik wezwania ze strony Komisji Europejskiej i unijnych organów ds. ochrony konsumentów w lipcu 2018 r.

Kolorowa Europa 2019-07-11

Kontynuujemy nasze lekcje europejskie. Dzisiaj prowadziliśmy lekcję dla dzieci podczas letnich półkolonii. Dzieci oddały się kolorowemu szaleństwu! Zadawały wiele ciekawych pytań i odkrywały Europę krok po kroku.
#Europe #Poland #Kids #Camp #EU #Colors

David Sassoli nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Europejskiego 2019-07-11

Posłowie wybrali Davida Sassoliego na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W drugiej turze głosowania w środę po południu zdobył 345 z 667 ważnych głosów.