Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Przeprowadzka w ramach UE - który kraj wypłaci twoją emeryturę?2019-08-01

Co stanie się z twoimi prawami do emerytury, jeśli mieszkasz i pracujesz w więcej niż jednym kraju UE. A który kraj wypłaci twoją emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego?

Lekcje o Europie dla dzieci na półkoloniach WSG.2019-07-25

Dzieci poznawały państwa Europy, stolice, języki oraz kulturę i symbole każdego kraju. Zajęcia rozwijają umiejętności plastyczne dzieci, umiejętność pracy w grupie oraz wyobraźnię. Sprawdź relację!

Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego.2019-07-25

EKES poświęca swą sztandarową Nagrodę dla Społeczeństwa Obywatelskiego w 2019 r. wzmocnieniu pozycji kobiet i walce o równouprawnienie płci .

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego. Tematem tego roku jest: Więcej kobiet w europejskim społeczeństwie i gospodarce. 

nicjatywa dotycząca europejskich szkół wyższych2019-07-25

Celem tej inicjatywy jest zintegrowanie nowego pokolenia kreatywnych Europejczyków, którzy będą w stanie współpracować w różnych językach, ponad granicami państw i dyscyplinami, aby sprostać ogromnym wyzwaniom społecznym i niedoborom wykwalifikowanej kadry w Europie