Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Quiz w ramach Dnia Europy2021-05-11

Dziś w ramach Dnia Europy mieliśmy okazję spotkać się z uczniami XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób! Podczas naszego spotkania uczniowie poznali wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności z Gruzji, Albanii, Bośni i Hercegowiny oraz absolwenta Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z Zambii. Uczniowie wzięli również udział w quizie "Co wiemy o naszej Europie?", a do zwycięzców powędrują niedługo nagrody ufundowane przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce oraz EUROPE DIRECT Bydgoszcz!

Sieć EUROPE DIRECT rośnie w siłę!2021-05-10

Nasz punkt Europe Direct Bydgoszcz prowadzony przez Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy jest częścią unijnej sieci Europe Direct. W Polsce działają 24 punkty, a w całej UE 424 punkty! Działamy dalej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przybliżamy Wam politykę UE i mówimy o unijnych wartościach. Wkrótce więcej informacji o naszych wydarzeniach!

QUIZ - Co wiemy o naszej Europie? w ramach Dnia Europy2021-05-06

11 maja razem z XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory będziemy świętować Dzień Europy! Z tej okazji przygotowaliśmy "QUIZ - Co wiemy o naszej Europie?". Do wygrania atrakcyjne nagrody + nagrody specjalne ufundowane przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce. Czeka nas również Q&A z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności i studentami zagranicznymi Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Będzie ciekawie, relacja już wkrótce!

Jestem Europejczykiem - wystawa plenerowa2021-05-06

Z okazji siedemnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, i w siedemdziesiątą pierwszą rocznicę Deklaracji Roberta Schumana, Parlament Europejski - Biuro we Wrocławiu, wspólnie z V Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego, ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę fotograficzną „Jestem Europejczykiem”.
Uczennice i uczniowie liceum – młodzi ludzie, którzy przyszli na świat, gdy Polska wstępowała do Unii Europejskiej – prezentują ważne dla siebie przedmioty. Każdy z nich opowiada osobistą historię i odzwierciedla emocje związane z przynależnością do wspólnej Europy. Dzięki kodom QR umieszczonym na każdej planszy, będzie można też obejrzeć krótkie nagrania, na których bohaterowie zdjęć dzielą się swoimi przemyśleniami o europejskiej tożsamości.