Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Globalna reakcja na pandemię koronawirusa: 7,4 mld euro na powszechny dostęp do szczepionek2020-05-05

Komisja odnotowała dziś, że kwota zadeklarowana przez darczyńców z całego świata podczas konferencji darczyńców, zorganizowanej w związku z globalną reakcją na pandemię koronawirusa, wyniosła 7,4 mld euro - równowartość 8 mld dolarów USA. Obejmuje to 1,4 mld euro zadeklarowane przez Komisję. To niemal tyle, ile wynosi pierwotnie zakładana kwota 7,5 mld euro i dobry punkt wyjścia rozpoczętego dziś światowego maratonu składania deklaracji wkładów finansowych. Jego celem jest zgromadzenie znacznych środków na sfinansowanie współpracy w zakresie opracowania i wprowadzenia do powszechnego użytku metod diagnostycznych, metod leczenia a także szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Podejmij wyzwanie na Facebooku! #EUChallenge #DzieńEuropy2020-05-04

W tym roku Dzień Europy świętujemy online! Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce planuje ogólnopolską akcję. Co ważne, każdy może wziąć udział! Zadanie polega na wstawieniu i udostępnieniu zdjęcia z flagą UE lub innym atrybutem UE na swoim profilu na Facebooku z oznaczeniem #EUChallenge #DzieńEuropy2020. Natępnie, należy zaprosić 3 znajomych do podjęcia wyzwania. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Jak wziąć udział w akcji?
1. Zrób zdjęcie z atrybutem UE.
2. Udostępnij zdjęcie na swoim profilu na Faceooku i zaproś 3 znajomych do wyzwania.
3. Dodaj hashtag #DzieńEuropy2020 #EUChallenge.
4. Uwolnij swoją kreatywność!

#EUChallenge #DzienEuropy20202020-04-30

#EUChallenge #DzienEuropy2020
W tym roku Dzień Europy świętujemy online. 9 maja sieć Europe Direct w Polsce planuje ogólnopolską akcję. Co ważne, każdy może wziąć udział! Zadanie polega na wstawieniu i udostępnieniu zdjęcia z flagą UE lub innym atrybutem UE na swoim profilu na Facebooku z oznaczeniem #EUChallenge #DzienEuropy2020. Szczegóły na Facebooku @EDBydgoszcz.

 

#EuropejczycyPrzeciwCOVID19 2020-04-30

#EuropejczycyPrzeciwCOVID19 
UE łączy siły z partnerami na całym świecie w celu uruchomienia akcji darczyńców – globalnej reakcji na pandemię koronawirusa. Zachęca się kraje i organizacje na całym świecie do składania zobowiązań, aby pomóc w zebraniu docelowej kwoty 7,5 mld EUR wstępnego finansowania.
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/IP_20_710