Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Zaproszenie do składania wniosków EUROPE DIRECT 2021-20252020-06-30

Komisja Europejska za pośrednictwem Przedstawicielstwa w Polsce, ogłasza zaproszenie do składania wniosków w celu wybrania partnerów do prowadzenia punktów EUROPE DIRECT w latach 2021–2025. Partnerzy otrzymają dotację na działalność jako punkty EUROPE DIRECT, która umożliwi prowadzenie szeregu działań informacyjnych dotyczących UE i służących zaangażowaniu obywateli.

Termin składania wniosków: 15.10.2020 r. do godziny 17:00 CET

Koronawirus: cyfrowa inwigilacja, granice i prawa człowieka2020-06-29

Środki przeciw COVID-19 są konieczne, ale ich wpływ na prywatność i wolność musi być proporcjonalny i tymczasowy, mówi Przewodnicząca parlamentarnej Podkomisji Praw Człowieka.

Podczas kryzysu, UE odegrała ważną rolę w umożliwieniu swobodnego przepływu towarów i usług, w tym leków i sprzętu do krajów, które najbardziej ich potrzebowały. „Bardzo ważne jest, aby przywrócić swobodny przepływ obywateli” powiedziała posłanka. Według niej, Europa bez tego nie jest Europą.

 

Zielony Ład: klucz do neutralnej klimatycznie i zrównoważone UE2020-06-29

Parlament chce, aby Zielony Ład był podstawą unijnego pakietu na rzecz odbudowy po COVID-19. 

Podczas pandemii koronawirusa, gospodarka uległa spowolnieniu, dzięki czemu zmniejszyły się emisje dwutlenku węgla, ale UE stanęła w obliczu recesji. W rezolucji przyjętej 15 maja tego roku, Parlament wezwał do ambitnego planu naprawy z Zielonym Ładem w centrum.

Publikacje dla dzieci "Nasza Europa"2020-06-29

Polecamy najnowsze publikacje UE przeznaczone dla najmłodszych uczniów! Nasza Europa 1 i 2. 
Książeczka „Nasza Europa 1” jest przeznaczona dla dzieci, które uczą się czytać i tych, które jeszcze nie czytają; niektóre ćwiczenia można wykonywać z przedszkolakami. Zawiera zadania, które bawią i uczą, pozwalają kolorować obrazki, łączyć punkty, przechodzić różne labirynty i zdobywać przy tym wiedzę o Unii Europejskiej.
Książeczka „Nasza Europa 2”, korzystając z podobnych metod, jest dla trochę starszych uczniów szkoły podstawowej. Porusza różne tematy związane z UE (Erasmus+, EURO , Oda do radości, wybory europejskie, rozszerzenia itp.). Obie książeczki można pobrać w całości ze strony internetowej albo wydrukować poszczególne strony z zadaniami.
Link do „Nasza Europa 1”:
https://op.europa.eu/…/4cb87e29-4c82-11ea-b8b7-…/language-pl
Link do „Nasza Europa 2”:
https://op.europa.eu/…/1c685416-4c82-11ea-b8b7-…/language-pl
Publikacje te dostępne są również w naszym biurze w wersji drukowanej. Osoby zainteresowane otrzymaniem wersji drukowanej prosimy o kontakt mailowy: europedirect-bydgoszcz@byd.pl. Liczba publikacji ograniczona.