Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Zgłoszenia do Nagrody EKES-u za Solidarność Obywatelską w dziedzinie walki z koronawirusem2020-07-23

KONKURS!

Zgłoszenia do Nagrody EKES-u za Solidarność Obywatelską w dziedzinie walki z koronawirusem

EKES nagrodzi do 29 inicjatyw solidarnościowych podejmowanych w UE i w Zjednoczonym Królestwie na rzecz zwalczania COVID-19 i przeciwdziałania jego katastrofalnym skutkom

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) ogłasza konkurs na Nagrodę za Solidarność Obywatelską – jednorazowe wydarzenie na specjalny temat „Społeczeństwo obywatelskie w walce z COVID-19”, które w tym roku zastąpi sztandarową Nagrodę dla Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zajęcia o Unii Europejskiej2020-07-22
Dzień dobry!
Udało nam się już naładować akumulatory dzięki uczestnikom półkolonii na WSG! Rozmawialiśmy o Europie, krajach, językach, walutach, zwyczajach i nie tylko! Oprócz tego rozmawialiśmy o podróżach i rozwiązywaliśmy zagadki. Podczas tego spotkania nabraliśmy więcej energii niż pijąc filiżankę kawy.
Dialog Obywatelski z Fransem Timmermansem2020-07-14

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej - Fransem Timmermansem. Spotkanie online, dostępne dla wszystkich zainteresowanych. W komentarzach będzie można zadawać pytania, a wiceprzewodniczący KE będzie na nie odpowiadał. To świetna okazja, aby poruszyć ważne dla nas kwestie.

Odkrywamy Europę z dziećmi na półkoloniach2020-07-08

8 lipca nasz zespół Europe Direct wspólnie z wolontariuszami Europejskiego Korpusus Solidarności prowadził zajęcia dla najmłodszych na półkoloniach letnich WSG. Rozmawialiśmy o krajach europejskich, ich stolicach, walutach i wiele więcej.
Spotkanie odbyło się w ciepłej i przyjaznej atmosferze i zakończyło się aktywnymi tańcami! Zajęcia o Europie będziemy prowadzić co środę do końca lata!