Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Nasze działania

 • Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

  W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

 • Czasopismo naukowe

  Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

 • Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

  Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do EUROPE DIRECT Bydgoszcz.

 • Dzień Europy

  Dzień Europy jest jednym z symboli Unii Europejskiej. To święto pokoju i jedności w Europie, obchodzone co roku 9 maja przez wszystkich obywateli UE. Także w Bydgoszczy przyłączamy się do świętowania Dnia Europy podczas festynu organizowanego w sercu miasta.

 • Konkursy dla dzieci i młodzieży

  We współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń, co roku jesienią ogłaszamy trzy regionalne konkursy: plastyczny, fotograficzny i lingwistyczny. Ich celem jest ukazanie wielobarwności językowej i kulturowej Unii Europejskiej oraz zaprezentowanie korzyści wynikających ze znajomości języków obcych. Autorzy najlepszych prac mają szansę nawet na wyjazd do Brukseli!

 • Informatory ED-Bydgoszcz

  Elektroniczny biuletyn „Informator EUROPE DIRECT Bydgoszcz” rozsyłamy raz w miesiącu . Każdy numer zawiera aktualności z działalności naszego ośrodka, informacje o programach grantowych i konkursach europejskich oraz wiadomości z UE.

 • Newslettery dla mediów

  „Newslettery dla mediów” tworzone są przez pracowników EUROPE DIRECT Bydgoszcz specjalnie z myślą o przedstawicielach mediów lokalnych, regionalnych i internetowych, podejmujących tematy europejskie.

 • Biblioteka

  Wszystkim zainteresowanym udostępniamy bezpłatnie zasoby biblioteki EUROPE DIRECT Bydgoszcz, oferującej różnorodne publikacje o tematyce europejskiej.

Galerie zdjęć

«
»