Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Gra miejska w Gdańsku

gra_miejska_GdanskSpędzacie koniec wakacji w Gdańsku? I tam znajdziecie ślady historii zjednoczonej Europy! Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk zaprasza na europejską grę miejską z nagrodami.

23 sierpnia wystartowała gra miejska organizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk na obszarze gdańskiego Śródmieścia. Temat przewodni pod hasłem „Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku” to nowoczesne przedstawienie mieszkańcom Gdańska i odwiedzającym turystom podstawowych informacji związanych z Unią Europejską dzięki wyjątkowemu spacerowi gdańskimi ulicami.

Zasady gry:

  • Celem gry jest popularyzacja wartości Unii Europejskiej, zapoznanie mieszkańców i turystów z podstawowymi informacjami na jej temat oraz dobra zabawa.
  • Gra toczy się wokół 20 wybranych miejsc – kamienic, bram, mostów, targów, muzeów, instalacji artystycznych – oraz postaci, charakterystycznych dla Gdańska. Na trasie gracze spotkają m.in. Heweliusza.
  • Start mieści się w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk przy ul. Jaśkowa Dolina 7, gdzie gracze otrzymują wydrukowaną mapkę z oznaczonymi miejscami. W każdym miejscu na graczy czeka zadanie, a po rozwiązaniu wszystkich 20 zagadek - wyjątkowa nagroda.
  • Mapki można odebrać w naszej siedzibie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Więcej informacji o grze:
http://www.europedirect-gdansk.morena.org.pl/wystartowala-gra-miejska-ulicami-gdanska/

gra_miejska_Gdansk_zasady