Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Najlepsze prace licencjackie i magisterskie o UE2016-07-26

Rozstrzygnięta została VII edycja konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej. Nagrodziliśmy najlepszych!

Wakacyjne latanie - Twoje prawa w podróży2016-07-20

Zdarza się, że na naszej drodze na beztroskie wakacje pojawią się kłopoty. Oczekujemy kilka godzin na odlot samolotu. Lądujemy, ale bez bagażu. Jak wybrnąć z trudnych sytuacji, w które wpędził nas przewoźnik lotniczy?

W kierunku lepszej polityki rozwojowej2016-07-12

W skali całego świata ponad 800 milionów ludzi żyje za mniej niż 1,25 dolara dziennie. Jak możemy to zmienić? Co jest najważniejsze w dalszym kształtowaniu europejskiej polityki rozwojowej? Do 21 sierpnia Komisja Europejska pyta obywateli o opinie i sugestie w tej sprawie.

Słowacja obejmuje stery w Radzie UE2016-07-05

Nasi południowi sąsiedzi objęli stery w Radzie UE. Do końca 2016 roku Słowacja sprawować będzie prezydencję. Jej priorytety to: Europa silna gospodarczo, nowoczesny jednolity rynek, zrównoważona polityka na rzecz migracji i azylu, Europa zaangażowana globalnie.

Doradca ds. funduszy zaprasza na spotkanie2016-07-04

Poszukujesz najnowszych informacji o funduszach UE w naszym regionie? Nasz doradca podpowie, jakie programy pomogą sfinansować Twoje przedsięwzięcie, udzieli praktycznych wskazówek i rozwieje wątpliwości odnośnie formalności.

Z Unią czy bez? Brytyjczycy wybrali2016-06-24

W Wielkiej Brytanii odbyło się referendum, w którym obywatele zdecydowali, że ich państwo opuści szeregi UE. Zachęcamy do zapoznania się w tej sytuacji z pełnym tekstem oficjalnego stanowiska władz Unii Europejskiej na ten temat.