Komisja Europejska opublikowała projekt porozumienia o odstąpieniu z UE między Unią Europejską a Wielką Brytanią.
Projekt umowy składa się z 6 części, zawierające:
➡️przepisy wstępne
➡️prawa obywateli
➡️inne kwestie separacji, takie jak towary wprowadzane do obrotu przed ostatecznym wyjściem z UE
➡️rozliczenie finansowe
➡️ustalenia przejściowe
➡️przepisy instytucjonalne
W ubiegłym roku obywatele zadali ponad 52 000 pytań, sugestii i komentarzy Parlamentowi Europejskiemu lub jego przewodniczącemu za pośrednictwem Biura Obywateli ds. Zapytań (Ask EP). Na co dzień, Ask EP dostaje zapytania od obywateli z całej UE i całego świata, prosi o informacje, wyrażanie opinii lub sugerowanie pomysłów na wszelkie tematy związane z UE.
Jesteś ciekawy najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi?
European Economic and Social Committee (EESC) oferuje 3-miesięczne lub 5-miesięczne staże dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych!
Ostateczny termin składania wniosków to 31 marca 2018 r.
Więcej:
https://www.youtube.com/watch?v=_Tvtycd5tt0&feature=youtu.be
3 marca odbyły się warsztaty podczas tygodnia adaptacyjnego dla studentów zagranicznych oraz studentów Erasmusa. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim i miały na celu zapoznanie studentów z platformą EURES oraz EUROPASS. Poruszana była również kwestia mobilności. Studenci polscy również uczestniczyli w spotkaniu mieli okazję nawiązania kontaktu ze studentami zagranicznymi oraz pracowali wspólnie przy tworzeniu CV i poszukiwaniu odpowiedniego stanowiska pracy na platformie EURES.
27 i 28 lutego odbyło się spotkanie Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego! Spotkanie miało charakter wymiany kulturowej, wszyscy dowiedzieliśmy się czegoś nowego! Poruszany był również temat migracji oraz podejścia do migrantów z różnych perspektyw. Właśnie na takich spotkaniach rodzą się ciekawe pomysły, a może i nawet współpraca, wspólny projekt?
Młodzież z Irlandii Północnej, Szwecji, Francji, Hiszpanii i Bułgarii wzięła udział w wymianie w Bułgarii 19-23 luty. Uczestnicy bydgoskiego Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego także będą mieli okazję polecieć do Francji i przyjąć młodzież w Bydgoszczy.
Gorąco zachęcamy osoby w wieku 13-30 lat do dołączenia do Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Uczestnictwo w MPE daje dużo korzyści, wystarczy poświęcić trochę czasu i być gotowym na dyskusję nad wybranymi przez grupę kwestiami.