Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Najnowszy Newsletter już dostępny! Zobacz co działo się w marcu.2021-04-08

Nasz najnowszy Newsletter już dostepny! Najważniejsze wydarzenia prosto z UE. Sprawdź co działo się w marcu. Newsletter zawiera najnowsze informacje z Unii Europejskiej i o działalności naszego biura.
LINK: https://bit.ly/2RkpzjC

Poszukiwani wolontariusze!2021-04-07

House of Europe zlokalizowany we Francji, Le Mans poszukuje 8 wolontariuszy do 3 różnych projektów. Czas trwania wolontariatu 10-11 miesięcy, start od września 2021.
Informacje o projektach, a także formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie: https://bit.ly/31S07E7
Więcej o EKS: https://eks.org.pl/

Komisja wypłaca sześciu państwom członkowskim kolejne 13 mld euro w ramach SURE2021-04-01

Komisja Europejska wypłaciła sześciu krajom UE 13 mld euro w ramach szóstej transzy wsparcia finansowego z instrumentu SURE. Jest to już trzecia wypłata w 2021 r. W wyniku tej operacji Czechy otrzymały 1 mld euro, Belgia 2,2 mld euro, Hiszpania 4,06 mld euro, Irlandia 2,47 mld euro, Włochy 1,87 mld euro, a Polska 1,4 mld euro. Irlandia otrzymała finansowanie z tego instrumentu po raz pierwszy. Pozostałych pięć państw UE korzystało już z pożyczek w ramach SURE.

Wesołych Świąt Wielkanocy!2021-04-01

Radosnych Świąt Wielkanocnych, stołu suto zastawionego tradycyjnymi potrawami, przy którym nie zabraknie nikogo bliskiego Twemu sercu. By te święta były nie tylko czasem wytchnienia i i odpoczynku, ale przede wszystkich duchowej odnowy.

Życzy Zespół Europe Direct - Bydgoszcz

Kolejne spotkanie z młodzieżą za nami2021-03-30

Kolejne spotkanie w ramach Global Conversation Class za nami!
Tym razem z wolontariuszami z Gruzji oraz Bośni i Hercegowiny działającymi w ramach projektu Europe Direct rozmawiali uczniowie klasy 2 CS XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.
Spotkanie było nie tylko okazją do poznania kultury i zwyczajów w/w krajów, ale przede wszystkim szansą na sprawdzenie swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Klasa 2 CS dała radę! 
Następne spotkania już wkrótce!

Cyfrowy Zielony Certyfikat2021-03-29

Komisja Europejska proponuje utworzenie cyfrowego zielonego certyfikatu, aby ułatwić bezpieczne swobodne przemieszczanie się w UE podczas pandemii COVID-19. Cyfrowy Zielony Certyfikat będzie dowodem na to, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko COVID-19, uzyskała negatywny wynik testu lub wyzdrowiała z COVID-19. Będzie on dostępny bezpłatnie w formacie cyfrowym lub papierowym. Będzie zawierał kod QR zapewniający bezpieczeństwo i autentyczność certyfikatu. Komisja stworzy portal, który zapewni weryfikację wszystkich certyfikatów w całej UE i będzie wspierać państwa członkowskie w technicznym wdrażaniu certyfikatów. Państwa członkowskie pozostają odpowiedzialne za podjęcie decyzji, które ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego mogą być uchylone w przypadku podróżnych, ale będą musiały stosować takie zwolnienia w ten sam sposób do podróżnych posiadających zielony certyfikat cyfrowy.