Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Zapraszamy na Dzień Europy 2018-04-30

Mieszkańców Bydgoszczy i okolic, a szczególnie dzieci, zapraszamy do aktywnego udziału w obchodach Dnia Europy 9 maja 2018 r. Zapraszamy od godziny 10:00 do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej (budynek L) na kampusie Wyższej Szkole Gospodarki, która tego dnia zamieni się w „miasteczko europejskie”. Czeka Was wiele atrakcji! 

Nowy Newsletter - kwiecień2018-04-27
Kwietniowy newsletter już dostępny na naszej stronie!
http://www.europedirect-bydgoszcz.byd.pl
 
Dzisiejsza lekcja europejska2018-04-27

Dzisiaj w Wyższej Szkole Gospodarki odbyły się lekcje europejskie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 32. Razem poznawaliśmy Unię Europejską! ️

Co UE robi dla miłośników zwierzaków?2018-04-26

Spędzanie czasu ze zwierzętami i opieka nad nimi sprawia, że ​​ludzie są szczęśliwi. Niektórzy ludzie nawiązują głębokie więzi ze zwierzętami. UE znacznie ułatwiła właścicielom podróżowanie ze swoim zwierzakiem, psem lub fretką. W większości przypadków wystarczy paszport zwierzęcia, potwierdzający, że zwierzę zostało zaszczepione przeciwko wściekliźnie. W przypadku innych zwierząt domowych, takich jak króliki lub kanarki itp., zasady zależą od kraju, do którego podróżujesz. W filmiku poniżej, Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego podsumowuje w 60 sekund, co UE zrobiła dla miłośników zwierząt.

https://www.youtube.com/watch?v=wzX5mADbfM8&feature=youtu.be

 
Konkurs fotograficzny #CedefopPhotoAward 20182018-04-24

Konkurs fotograficzny #CedefopPhotoAward 2018.
#konkurs na rok 2018 jest adresowany do osób kształcących się i szkolących zawodowo w UE, Norwegii i Islandii.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa w dniu 15 lipca 2018 r.
Sprawdź filmik:
https://t.co/FGJCBnmAjJ

TAXEDU - platforma edukacyjna dot. podatków2018-04-23

TAXEDU - podatki budują moją przyszłość. Dowiedz się więcej na temat podatków z gier, ćwiczeń edukacyjnych i wielu innych materiałów.

TAXEDU to pilotażowy projekt Unii Europejskiej. Jego celem jest edukowanie młodych obywateli Unii Europejskiej o podatkach i ich wpływie na życie.

Sprawdź: https://europa.eu/taxedu/home_pl