Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Biuro zamknięte2018-06-03

W dniach 4-7 czerwiec biuro Europe Direct - Bydgoszcz będzie zamknięte. Pracujemy poza biurem i chętnie odpowiemy na Państwa pytania drogą mailową pod adresem:

europedirect-bydgoszcz@byd.pl.

Miłego dnia oraz tygodnia! 

Poznaj MPE2018-05-30

Poznaj Młodzieżowy Parlament Europejski↙️
http://eym.foyer-rural-cepage.com/pl/polish-lg-2/

Zobacz efekty pracy MPE w ramach projektu Euro Youth Media Lab:↙️
http://eym.foyer-rural-cepage.com/polish-youth-and-ukrainian-integration/

Wymiana we Francji 2018-05-29

Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE) niedawno wrócił z wymiany młodzieżowej we Francji w ramach projektu YouthMADE finansowanego przez Erasmus +! MPE miało okazję do spotkania młodzieży z innych krajów i uczestnictwa w wielu atrakcjach takich jak wieczorki kulturowe, dyskusje młodzieżowe i zwiedzanie Nicei!! Niedługo wymiana w Bygoszczy!!

"To był najlepszy tydzień w moim życiu!" - relacjonowała jedna z uczestniczek wyjazdu i członek MPE

Kto chce dołączyć do MPE?

Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca2018-05-25

Wczoraj odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Europejskiego organizowany przez Przedszkola nr 26 i 46 w Bydgoszczy we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz. W turnieju uczestniczyły dzieci z ośmiu przedszkoli oraz seniorzy. Roztańczone dzieci i seniorzy porwali widownię do tańca!

Już są! Wywiady ze studentami zagranicznymi WSG!2018-05-22

Chcesz dowiedzieć się co obecnie robi Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE)? I dlaczego młodzież ma właśnie okazję opalać się na plaży we Francji?

Chcesz sprawdzić filmik o tytule "Tożsamość" z udziałem studentów zagranicznych Wyższej Szkoły Gospodarki? Studenci pochodzą z Indii, Etiopii oraz Sri Lanki. 

Jeśli tak to czytaj dalej!

 

Bydgoski Festiwal Nauki dotrze aż do Inowrocławia!2018-05-21

25 maja od godz. 10:00 zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na seminarium z cyklu „Unia Europejska Trzeciego Wieku” o godz. 10:00 oraz warsztaty europejskie "Europa tu i teraz" dla dzieci szkół podstawowych o godz. 11:30. Zapraszamy również do naszego stoiska z publikacjami o Unii Europejskiej oraz gadżetami dla dzieci i dorosłych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami: europedirect-bydgoszcz@byd.pl