Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Nowy sojusz "Afryka-Europa"2018-09-13

Orędzie o stanie Unii 2018: w kierunku nowego sojuszu „Afryka – Europa” w celu pogłębienia stosunków gospodarczych i pobudzenia inwestycji oraz tworzenia miejsc pracy

Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker powiedział:

"Afryka nie potrzebuje działań charytatywnych, tylko rzeczywistego i sprawiedliwego partnerstwa. A my, Europejczycy, tego partnerstwa potrzebujemy w takim samym stopniu. Dziś proponujemy nowych sojusz między Europą a Afryką na rzecz zrównoważonych inwestycji i tworzenia miejsc pracy. Zakładamy sobie, że sojusz ten pomógłby stworzyć do 10 milionów miejsc pracy w Afryce w samych tylko najbliższych 5 latach. Wierzę, że powinniśmy przekształcić liczne umowy handlowe między UE a Afryką w umowę o wolnym handlu między obydwoma kontynentami w formie partnerstwa gospodarczego między równorzędnymi partnerami."

Orędzie o stanie Unii Europejskiej już jutro!2018-09-11

Już jutro!!! :) 

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu Prezydent Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wyda coroczne orędzie o stanie Unii Europejskiej. Transmisję z przemówienia można śledzić od godz. 9:00 tutaj:

http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm…

Zapraszamy do śledzenia przemówienia oraz debaty, która odbędzie się zaraz po, link tutaj:

http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm…

Nabór artykułów2018-09-10

Przypominamy o naborze artykułów do dwóch punktowanych i recenzowanych czasopism naukowych: „Studia i analizy europejskie” (5 pkt.) oraz „Unia Europejska-perspektywy społeczno-ekonomiczne” (6 pkt.) ! Główny cel naszych wydawnictw i wymagania w całościowym opisie - czytaj więcej! Zapraszamy do współpracy!

Konkurs filmowy - Młoda Europa2018-09-07

Czy są tu jacyś filmowcy? Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin organizuje KONKURS! Do wygrania 1000 zł !!! Szczegóły poniżej.

Inwestycje w Naszym Regionie!2018-09-06

Ponad 255 mln euro zainwestowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w budowę odcinka drogi ekspresowej między miejscowościami Nowe Marzy, Świecie i Bydgoszcz, w ramach drogi ekspresowej S5. Kolejne 64,6 mln euro z Funduszu Spójności przeznaczono na budowę odcinka drogi ekspresowej między węzłami Zakręt i Lubelska w ramach drogi ekspresowej S17 Warszawa – Garwolin.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Zagłosuj w wyborach europejskich!2018-09-03

Tym razem głosuję w wyborach europejskich 23-29 maja 2019! A Ty? https://www.thistimeimvoting.eu/pl?recruiter_id=3842 … #ThistimeImvoting przez @Europarl_PL