Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Walka z Fake News 2019-03-07

Facebook obiecuje walczyć z Fake News, zagranicznymi ingerencjami w wyborach do UE
Facebook zapowiedział ochronę - integralności nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, uruchamiając nowe środki zwalczania fałszywych wiadomości i zagranicznych interwencji. Gigant mediów społecznościowych powiedział, że jest zaangażowany w udzielanie ludziom głosu w majowym głosowaniu, jednocześnie zapewniając, że platforma nie jest wykorzystywana do powstrzymania wyborów od prowadzenia uczciwego procesu.

Europejski Akt o Dostępności2019-03-06

Europejski akt w sprawie dostępności ma na celu zapewnienie większej dostępności produktów i usług dla osób starszych i osób niepełnosprawnych.

Negocjatorzy Parlamentu i Rady UE osiągnęli porozumienie w sprawie Europejskiego Aktu Dostępności (EAA). Nowe zasady stanowią krok w kierunku bardziej sprawiedliwej i bardziej integracyjnej Europy i powinny poprawić codzienne życie osób starszych i niepełnosprawnych w całej UE.

Głos każdego jest decydujący2019-03-05

Głos każdego jest decydujący, więc idź na wybory i zagłosuj.
#vote #EuropeanParliamentelection2019 
Ten filmik to efekt pracy uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy! Gratulacjemy pomysłu i umiejętności! Zachęcamy do oglądania! 
This time I'm voting!

 

Microsoft rozszerza ochronę2019-03-01

Microsoft rozszerza swoją ochronę w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w całej Europie przed nadchodzącymi wyborami
Microsoft ujawnił swoje plany, aby pomóc w walce z hackingiem i dezinformacją przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, twierdząc, że rozszerzy on swoją ochronę cyberbezpieczeństwa na 12 nowych rynków w Europie.
Microsoft AccountGuard, usługa ochrony cybernetycznej firmy, została już wdrożona w Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale decyzja o rozszerzeniu na większą część Europy została podjęta po innych atakach na instytucje publiczne w okresach wyborczych.

Więcej informacji
https://www.euronews.com/2019/02/20/microsoft-extends-its-cyber-security-protection-across-europe-ahead-of-upcoming-elections

Konferencja parlamentu na temat oceanów2019-02-28

Future of blue planet: konferencja parlamentu na temat oceanów
Martwisz się, co dzieje się z naszymi oceanami? Weź udział w konferencji parlamentarnej na temat ich przyszłości, która odbędzie się 19 marca.

Znaczenie zdrowych oceanów

Oceany mają kluczowe znaczenie, ponieważ są domem dla bogatej różnorodności biologicznej, działają jako organy regulujące klimat i oferują bezpieczeństwo żywnościowe. Przyczyniają się one również do europejskiej gospodarki z obrotem 566 miliardów euro, zapewniając miejsca pracy dla prawie 3,5 miliona osób.

Matera-Europejska Stolica Kultury 2019 2019-02-27

Matera: Odkrywanie lekcji historii w stolicy kultury Europy 

Czy jesteś gotów zostać tymczasowym obywatelem Europejskiej Stolicy Kultury w 2019 r.?

Paszport Matera 2019 jest skrótem do pełnego doświadczenia Capital of Culture, biletu, który zapewnia posiadaczom dostęp do wszystkiego w 48-tygodniowym programie z udziałem ponad 800 wykonawców z całego świata.

Tutaj znajdziesz więcej informacji:

https://www.euronews.com/2019/01/28/matera-s-discovering-the-lessons-of-history-in-europe-s-capital-of-culture?fbclid=IwAR357UrzM8xcjd1t8Y2P_tNtkey5gZIJXj_TztlAsplIEQyYEAJbZHyXkm8