Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

W jaki sposób Europe Direct przy Wyższej Szkole Gospodarki działa dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku?2019-03-22

Europe Direct Bydgoszcz zorganizowało seminarium na temat funduszy europejskich i wyborów europejskich oraz ich znaczenia dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Gospodarki. Tytuł seminarium brzmiał: „Fundusze europejskie dla seniorów”. Prowadzący podzielił się swoją szeroką wiedzą na temat funduszy europejskich i wyborów europejskich. Studenci UTW z WSG przybyli na spotkanie, aby zdobyć wiedzę na temat rządowego programu, który został otwarty w celu wspierania aktywności społecznej osób starszych (ASOS) 2014-2020, program „Senior +”, program „Seniorzy w akcji”, który wdraża fundusze UE w naszym regionie (województwo kujawsko - pomorskie) i wybory europejskie - dlaczego są ważne ?

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa 20192019-03-21

Dzisiaj jest Światowy Dzień Zespołu Downa 2019 <3 Każdy ma prawo być szczęśliwy!!!
Przyjaciele nie liczą chromosomów! Świętuj z nami i zobacz filmik na YouTube tutaj: 

https://www.youtube.com/watch?v=Ju-q4OnBtNU&t=29s&fbclid=IwAR37HiYWGkJMU69SMDqshwdMc6EykTvV5MUn2A-4aptossWB7DF3E5NqS78

Za nami seminarium "UE Trzeciego Wieku"2019-03-19

Wczoraj w Centrum Aktywności i Edukacji w Solcu Kujawskim odbyło się seminarium dot. funduszy UE oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku brali udział w spotkaniu. Kolejne seminaria odbędą się w najbliższy piątek na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Wybrane projekty programu Erasmus2019-03-18

Chcemy pokazać Wam wybrane projekty Erasmus+, które działają na rzecz równości płci i wzmocnienia pozycji kobiet. Od ponad trzydziestu lat UE finansuje program Erasmus, który umożliwił ponad 3 milionom studentów z różnych środowisk na poszerzenie swoich horyzontów poprzez naukę i szkolenia. Program daje równe szanse rozwoju, a wiele jego projektów bezpośrednio zainwestowało w budowanie społeczeństwa, które docenia wartość równości płci. Chcielibyśmy podkreślić niektóre projekty Erasmus +, które wzmacniają pozycję kobiet w wielu aspektach życia.
Więcej informacji: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/news/10-erasmus-projects-empower-women_en?fbclid=IwAR194nc5bgtDcZ4M5V6G1TWRlzvcRz97cplyys1s1wutOBDp8KPj5Ky3q2E

Dyżur doradcy ds. funduszy europejskich2019-03-18

Już w piątek (22.03) odbędzie się darmowy dyżur doradcy ds. funduszy europejskich! Zapraszamy serdecznie! Więcej na: europedirect-bydgoszcz@byd.pl 

Czy kobiety mogą karmić świat? ;)2019-03-15

Chcielibyśmy zaprezentować nową globalną kampanię, zatytułowaną „Zamknięcie luki w uprawach”. Program ma na celu podkreślenie faktu, że kobiety-rolnicy mają kluczowe znaczenie dla światowej produkcji żywności, ale nie mają dostępu do tych samych zasobów, co ich męscy odpowiednicy, w tym do ziemi, finansowania, rynków, narzędzi i szkoleń. „Zamknięcie luki w uprawie” daje pięciu kobietom z Indii, Egiptu, Gwatemali, Polski i Stanów Zjednoczonych, możliwość opowiedzenia swoich historii o wyzwaniach, z jakimi borykają się kobiety na całym świecie. Poprzez ich historie mamy nadzieję rozpocząć rozmowę na temat tego, dlaczego ważne jest, aby wspólnie pracować nad znalezieniem rozwiązań zamykających lukę w uprawie. Podzielimy się z wami 5 seriami dokumentów, które pokazują, że jeśli kobiety-rolnicy mają taki sam dostęp do zasobów produkcyjnych jak mężczyźni, mogą zwiększyć plony w swoich gospodarstwach o 20-30% - i potencjalnie zmniejszyć liczbę głodnych ludzi na świecie o 100-150 milionów.