Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Spotkania sieci Europe Direct w Gdańsku2019-02-19

Spotkania cały czas trwają...:) dowiadujemy się o kampaniach UE, programach, działaniach tak, aby wszystkie te informacje przekazać później naszym wspaniałym obserwatorom czyli Wam! Pamiętaj, że możesz się do nas zgłaszać z pytaniami dot. Unii Europejskiej i ogólnych spraw związanych z Europą. Zawsze postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania i Ci pomóc!

 

Dyżur doradcy ds. funduszy europejskich2019-02-18

Dziś w godz.15:00-18:00 odbędzie się dyżur eksperta ds. funduszy europejskich w Solcu Kujawskim w Centrum Aktywności i Edukacji. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany oraz ma możliwość udziału to zapraszamy! Podczas dyżuru naszego eksperta mogą Państwo skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie funduszy europejskich i nie tylko. 
Napisz do nas: europedirect-bydgoszcz@byd.pl

Biuro zamknięte2019-02-17

W dniach 18-20 lutego pracujemy poza biurem. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Bydgoszcz będzie w tym czasie zamknięty. Zachęcamy do kontaktu: europedirect-bydgoszcz@byd.pl lub 733 753 001. Tym czasem jesteśmy w drodze do Gdańska na szkolenie. Będziemy relacjonować na bieżąco nasze działania.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za 100 dni!2019-02-15

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego zostało już 100 dni! Będziemy głosować i wybierać osoby, którzy będą reprezentować nas w Parlamencie Europejskim. Wybory odbędą się od czwartku 23 maja do niedzieli 26 maja, ale dokładny dzień będzie zależeć od poszczególnego państwa UE, w którym bierzesz udział. W Polsce wybory odbędą się 26 maja.

Jednak wiele osób nadal nie wie, kiedy odbywają się wybory i ryzykuje utratę okazji, aby ich głos został usłyszany!

Zmieńmy to dzisiaj.

Niech wszyscy wiedzą, że wybory europejskie rozpoczynają się za 100 dni.

Równość płci: czas na zamknięcie luki2019-02-13

Zdaniem Komisji Europejskiej potrzeba 70 lat, by kobiety zarabiały tyle samo, co mężczyźni, przy obecnym tempie rozwoju.

Europa może być jednym ze światowych liderów pod względem równouprawnienia płci, ale w UE kobiety wciąż otrzymują średnio niższe wynagrodzenia i emerytury i nadal są niedostatecznie reprezentowane na politycznej i ekonomicznej pozycji władzy i procesu decyzyjnego.
Sprawozdanie przyjęte przez komisję ds. Praw kobiet wzywa dziś UE do zwiększenia wysiłków. Sprawozdanie Parlamentu w sprawie równości kobiet i mężczyzn w UE w latach 2014-2015 podkreśla potrzebę ustanowienia równości płci jako priorytetu politycznego. Wzywa również do stworzenia ram prawnych, które pomogą ludziom osiągnąć lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym oraz podkreśli negatywny wpływ polityki oszczędnościowej i cięć na publiczne usługi opieki zdrowotnej i zdrowotne.
"Potrzebujemy równouprawnienia płci w czołówce agendy politycznej na poziomie UE" - powiedział autor raportu, Ernest Urtasun, hiszpański członek grupy Verts / ALE.

Targi Erasmus+ w Wyższej Szkole Gospodarki!2019-02-12

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje Erasmus+? Przyjdź na targi Erasmus+ do Wyższej Szkoły Gospodarki! Już w najbliższy czwartek (14 luty) w godz. 10:00-14:00 ul. Garbary 2 budynek K sala K001. Kontakt: Dział Spraw Międzynarodowych - dsm@byd.pl lub  +48 52 567 00 78 Zapraszamy!