Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

UE wspiera Galileo, Copernicus i inne programy kosmiczne 2019-01-15

Technologia kosmiczna jest wykorzystywana do wszystkiego, od komunikacji po ratowanie życia na morzu i monitorowanie klęsk żywiołowych. Dowiedz się więcej o tym, jak UE pomaga w osiągnięciu tego celu.

European lessons are still going on 2019-01-14

Europejskie lekcje wciąż trwają!

Dziś odwiedziliśmy jedno z przedszkoli w Bydgoszczy, Przedszkole Niepubliczne "Centuś". Lekcje odbyły się z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. Dzieci opowiadały nam jakie europejskie kraje odwiedziły do tej pory. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Opowiedzieliśmy im o Unii Europejskiej i przekazaliśmy im ilustrowane książeczki, aby mogły dowiedzieć się więcej o UE.

*** ENGLISH VERSION ***

Today we visited one of the kindergartens in Bydgoszcz which called Centus.Lessons took place with children from 4 to 6 years old․The children told us in what European countries they were visited. And as well as some of them knew English and were able to communicate with our volunteers.We told them about the European Union and handed them illustrated books to help them learn more.

EUandME Young Filmmakers Competition (głosowanie 17.01 od godz. 17:00)2019-01-14

EUandME Young Filmmakers Competition (głosowanie 17.01 od godz. 17:00)

Szanowni Państwo,

W okienku czasowym 17-20.01 od godz. 17:00) w ramach konkursu "EUandME YOUNG FILMMAKERS" w kategorii "Mobility" będzie można głosować na Polkę (więcej informacji o niej: https://europa.eu/euandme/content/magdalena-za%C5%82%C4%99cka-29-poland_en ). Zachęcamy do głosowania i prosimy Państwa wtedy o pełną mobilizację i pomoc w udostępnianiu informacji wszystkimi możliwymi kanałami. 

 

Lekcje europejskie dla najmłodszych2019-01-10

Razem z wolontariuszami z unijnego programu Europejski Korpus Solidarności zrealizowaliśmy pierwsze w tym roku lekcje dla dzieci w Przedszkole Akademickie WSG "Uniwersytet Dziecięcy". Przekazaliśmy naszą wiedzę o Unii Europejskiej, poszczególnych krajach członkowskich, językach, różnorodności, kulturze... Krótkomówiąc nauka przez zabawę. To była świetna okazja dla dzieci do odkrycia nowych krajów i zwyczajów. Na koniec dzeci dostały książeczki na temat Europy i jej krajów.

 

Plastic in the ocean: the facts, effects and new EU rules 2019-01-07

The results of today’s single-use, throw-away plastic culture can be seen on sea shores and in oceans everywhere. Plastic waste is increasingly polluting the oceans and according to one estimation, by 2050 the oceans could contain more plastic than fish by weight. 

New EU rules, adopted by MEPs on 24 October, tackle lost fishing gear and the 10 single-use plastic products most widely found on European shores. Together these two groups account for 70% of marine litter.

Życzenia świąteczne2018-12-21

Pełnych ciepła, spokoju i radości świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku!

życzy Zespół Europe Direct Bydgoszcz :)

P.S. Nasze biuro będzie zamknięte do 6 stycznia. Zapraszamy serdecznie już 7 stycznia, pełni energii będziemy podejmować kolejne wyzwania związane z szerzeniem informacji europejskiej.