Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Głos każdego jest decydujący2019-03-05

Głos każdego jest decydujący, więc idź na wybory i zagłosuj.
#vote #EuropeanParliamentelection2019 
Ten filmik to efekt pracy uczniów Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy! Gratulacjemy pomysłu i umiejętności! Zachęcamy do oglądania! 
This time I'm voting!

 

Microsoft rozszerza ochronę2019-03-01

Microsoft rozszerza swoją ochronę w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w całej Europie przed nadchodzącymi wyborami
Microsoft ujawnił swoje plany, aby pomóc w walce z hackingiem i dezinformacją przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, twierdząc, że rozszerzy on swoją ochronę cyberbezpieczeństwa na 12 nowych rynków w Europie.
Microsoft AccountGuard, usługa ochrony cybernetycznej firmy, została już wdrożona w Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale decyzja o rozszerzeniu na większą część Europy została podjęta po innych atakach na instytucje publiczne w okresach wyborczych.

Więcej informacji
https://www.euronews.com/2019/02/20/microsoft-extends-its-cyber-security-protection-across-europe-ahead-of-upcoming-elections

Konferencja parlamentu na temat oceanów2019-02-28

Future of blue planet: konferencja parlamentu na temat oceanów
Martwisz się, co dzieje się z naszymi oceanami? Weź udział w konferencji parlamentarnej na temat ich przyszłości, która odbędzie się 19 marca.

Znaczenie zdrowych oceanów

Oceany mają kluczowe znaczenie, ponieważ są domem dla bogatej różnorodności biologicznej, działają jako organy regulujące klimat i oferują bezpieczeństwo żywnościowe. Przyczyniają się one również do europejskiej gospodarki z obrotem 566 miliardów euro, zapewniając miejsca pracy dla prawie 3,5 miliona osób.

Matera-Europejska Stolica Kultury 2019 2019-02-27

Matera: Odkrywanie lekcji historii w stolicy kultury Europy 

Czy jesteś gotów zostać tymczasowym obywatelem Europejskiej Stolicy Kultury w 2019 r.?

Paszport Matera 2019 jest skrótem do pełnego doświadczenia Capital of Culture, biletu, który zapewnia posiadaczom dostęp do wszystkiego w 48-tygodniowym programie z udziałem ponad 800 wykonawców z całego świata.

Tutaj znajdziesz więcej informacji:

https://www.euronews.com/2019/01/28/matera-s-discovering-the-lessons-of-history-in-europe-s-capital-of-culture?fbclid=IwAR357UrzM8xcjd1t8Y2P_tNtkey5gZIJXj_TztlAsplIEQyYEAJbZHyXkm8

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych2019-02-26

UWAGA UWAGA! Możliwość wizyty studyjnej w Brukseli lub udział w letniej szkole europejskiej!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupskim Instytutem ds. Młodzieży, Fundacją Civis Polonus, Punktami Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz siecią Team Europe organizują Europejski Kongres Rad Młodzieżowych.

http://kongresmlodziezy.euin.pl/

W Kongresie mogą uczestniczyć przedstawiciele rad młodzieżowych (wraz z opiekunami) działających na poziomie gminy, powiatu lub województwa, którzy ukończyli przynajmniej 16 lat w dniu przesłania formularza zgłoszeniowego do organizatorów.

Dowiedź się więcej klikając dalej!!

Prawa autorskie w przestrzeni cyfrowej2019-02-25

"Chcemy chronić prawa twórców"
Parlament pracuje nad nowymi przepisami dotyczącymi praw autorskich w erze cyfrowej, aby zapewnić wszystkim artystom i autorom uzyskanie uznania, zapłaty i ochrony
W dniu 13 lutego negocjatorzy Parlamentu i Rady osiągnęli porozumienie w sprawie cyfrowych zasad prawa autorskiego. Teraz musi zostać zatwierdzony przez przedstawicieli Rady i wszystkich posłów do PE podczas najbliższej sesji plenarnej.