Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Za nami seminarium "UE Trzeciego Wieku"2019-03-19

Wczoraj w Centrum Aktywności i Edukacji w Solcu Kujawskim odbyło się seminarium dot. funduszy UE oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku brali udział w spotkaniu. Kolejne seminaria odbędą się w najbliższy piątek na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Wybrane projekty programu Erasmus2019-03-18

Chcemy pokazać Wam wybrane projekty Erasmus+, które działają na rzecz równości płci i wzmocnienia pozycji kobiet. Od ponad trzydziestu lat UE finansuje program Erasmus, który umożliwił ponad 3 milionom studentów z różnych środowisk na poszerzenie swoich horyzontów poprzez naukę i szkolenia. Program daje równe szanse rozwoju, a wiele jego projektów bezpośrednio zainwestowało w budowanie społeczeństwa, które docenia wartość równości płci. Chcielibyśmy podkreślić niektóre projekty Erasmus +, które wzmacniają pozycję kobiet w wielu aspektach życia.
Więcej informacji: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/news/10-erasmus-projects-empower-women_en?fbclid=IwAR194nc5bgtDcZ4M5V6G1TWRlzvcRz97cplyys1s1wutOBDp8KPj5Ky3q2E

Dyżur doradcy ds. funduszy europejskich2019-03-18

Już w piątek (22.03) odbędzie się darmowy dyżur doradcy ds. funduszy europejskich! Zapraszamy serdecznie! Więcej na: europedirect-bydgoszcz@byd.pl 

Czy kobiety mogą karmić świat? ;)2019-03-15

Chcielibyśmy zaprezentować nową globalną kampanię, zatytułowaną „Zamknięcie luki w uprawach”. Program ma na celu podkreślenie faktu, że kobiety-rolnicy mają kluczowe znaczenie dla światowej produkcji żywności, ale nie mają dostępu do tych samych zasobów, co ich męscy odpowiednicy, w tym do ziemi, finansowania, rynków, narzędzi i szkoleń. „Zamknięcie luki w uprawie” daje pięciu kobietom z Indii, Egiptu, Gwatemali, Polski i Stanów Zjednoczonych, możliwość opowiedzenia swoich historii o wyzwaniach, z jakimi borykają się kobiety na całym świecie. Poprzez ich historie mamy nadzieję rozpocząć rozmowę na temat tego, dlaczego ważne jest, aby wspólnie pracować nad znalezieniem rozwiązań zamykających lukę w uprawie. Podzielimy się z wami 5 seriami dokumentów, które pokazują, że jeśli kobiety-rolnicy mają taki sam dostęp do zasobów produkcyjnych jak mężczyźni, mogą zwiększyć plony w swoich gospodarstwach o 20-30% - i potencjalnie zmniejszyć liczbę głodnych ludzi na świecie o 100-150 milionów.

Lekcje europejskie w XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy2019-03-14

Wczoraj razem z wolontariuszami European Voluntary Service, studentami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz studentami Erasmus+ zostaliśmy zaproszeni do XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Studenci dzielili się swoim doświadczeniem z uczniami, chętnie opowiadali o swojej kulturze i krajach, które odwiedzili. Bardzo chętnie przeprowadzamy takie spotkania w szkołach, zależy nam na promowaniu różnych kultur i otwieraniu uczniów na dyskusję na różne tematy. Jeżeli jesteś nauczycielem i chciałbyś, żebyśmy przeprowadzili lekcje europejskie w Twojej szkole, skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub osobiście :) Nasze biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Zapraszamy do współpracy!

Czy masz pomysł, jak walczyć z odpadami z tworzyw sztucznych?2019-03-13

Czy masz pomysł, jak walczyć z odpadami z tworzyw sztucznych?
Europejski konkurs innowacji społecznych, zapoczątkowany w pamięci pioniera innowacji społecznych, Diogo Vasconcelosa, jest nagrodą za wyzwanie, prowadzoną przez Komisję Europejską we wszystkich państwach członkowskich UE i krajach stowarzyszonych w ramach programu „Horyzont 2020”. Obecnie, w siódmym roku, Konkurs działa jako latarnia dla innowatorów społecznych w Europie, wykorzystując sprawdzoną metodologię wspierania pomysłów na wczesnym etapie i ułatwiającą sieć radykalnych innowatorów kształtujących społeczeństwo na lepsze. Każdego roku konkurs opiera się na innych wyzwaniach, przed którymi stoi Europa. W tym roku nacisk kładziony jest na: Trudne plastikowe odpady.
Trzy nagrody o wartości 50 000 euro przyznane przez Komisję Europejską na najbardziej innowacyjne projekty mające na celu zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych. ”
Złóż aplikację teraz:
https://eusic.challenges.org/