Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Zgłoszenia do Nagrody EKES-u za Solidarność Obywatelską w dziedzinie walki z koronawirusem2020-07-23

KONKURS!

Zgłoszenia do Nagrody EKES-u za Solidarność Obywatelską w dziedzinie walki z koronawirusem

EKES nagrodzi do 29 inicjatyw solidarnościowych podejmowanych w UE i w Zjednoczonym Królestwie na rzecz zwalczania COVID-19 i przeciwdziałania jego katastrofalnym skutkom

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) ogłasza konkurs na Nagrodę za Solidarność Obywatelską – jednorazowe wydarzenie na specjalny temat „Społeczeństwo obywatelskie w walce z COVID-19”, które w tym roku zastąpi sztandarową Nagrodę dla Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zajęcia o Unii Europejskiej2020-07-22
Dzień dobry!
Udało nam się już naładować akumulatory dzięki uczestnikom półkolonii na WSG! Rozmawialiśmy o Europie, krajach, językach, walutach, zwyczajach i nie tylko! Oprócz tego rozmawialiśmy o podróżach i rozwiązywaliśmy zagadki. Podczas tego spotkania nabraliśmy więcej energii niż pijąc filiżankę kawy.
Dialog Obywatelski z Fransem Timmermansem2020-07-14

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej - Fransem Timmermansem. Spotkanie online, dostępne dla wszystkich zainteresowanych. W komentarzach będzie można zadawać pytania, a wiceprzewodniczący KE będzie na nie odpowiadał. To świetna okazja, aby poruszyć ważne dla nas kwestie.

Odkrywamy Europę z dziećmi na półkoloniach2020-07-08

8 lipca nasz zespół Europe Direct wspólnie z wolontariuszami Europejskiego Korpusus Solidarności prowadził zajęcia dla najmłodszych na półkoloniach letnich WSG. Rozmawialiśmy o krajach europejskich, ich stolicach, walutach i wiele więcej.
Spotkanie odbyło się w ciepłej i przyjaznej atmosferze i zakończyło się aktywnymi tańcami! Zajęcia o Europie będziemy prowadzić co środę do końca lata!

Nowy Newsletter!2020-07-02

Zachęcamy do przejrzenia naszego najnowszego Newslettera!
Newsletter zawiera newsy dot. UE i działalności naszego punktu. To dla Was wybieramy najważniejsze i najciekawsze informacje.

Sprawdź tutaj: https://tinyurl.com/y8vdf9jy

Projekt dla osób w wieku 15-29 lat2020-07-02

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że trwa II nabór na NIEODPŁATNE SZKOLENIA dla osób młodych między 15 – 29 rokiem życia, które:

Ø  mieszkają lub uczą się w Bydgoszczy

Ø  chcą  zaangażować się w działania społeczne

Ø  chcą nabyć kompetencje społeczne ważne na rynku pracy

Ø  chcą działać społecznie jako Wolontariusz, Koordynator Wolontariatu

Ø  chcą poznać działanie III sektora

w ramach projektu: „MŁODZI ZDOLNI KOMPETENTNI WOLONTARIUSZE” realizowanego przez Miasto Bydgoszcz współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa I : Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.4. Młodzież solidarna w działaniu.

W ramach w/w projektu realizujemy szkolenia połączone z warsztatami, wizytami studyjnymi w organizacjach pozarządowych oraz wyjazdem integracyjnym. Mamy ogromną nadzieję, że bydgoska młodzież skorzysta jak najliczniej z tych możliwości, nabywając kompetencje społeczne ważne na rynku pracy oraz wiedzę umożliwiającą działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

W związku z powyższym zachęcam Państwa do wyznaczenia oraz zachęcenia osób w waszych uczelniach/ szkołach czy organizacjach, które mogłyby skorzystać z tego programu. Więcej informacji oraz dokumentację rekrutacyjną do II edycji znajdą państwo na stronie: https://www.bydgoszcz.pl/ngo/wolontariat/mlodzi-zdolni-kompetentni-wolontariusze/o-projekcie/ a także w załączonej ulotce.

Ostateczny termin dostarczania zgłoszeń upływa z dniem 21 lutego 2020 roku.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem Projektu Panią Martą SikorskąBiuro Projektu  znajduje się pod adresem: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz, tel. 52 58 59 445, email: wolontariat@um.bydgoszcz.pl. W temacie emaila/korespondencji proszę umieścić: REKRUTACJA „MŁODZI ZDOLNI KOMPETENTNI WOLONTARIUSZE”.