Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Zapraszamy do nadsyłania artykułów naukowych!2019-05-31

Szanowni Państwo,

Europe Direct Bydgoszcz i Europe Direct Toruń zapraszają do nadsyłania artykułów naukowych do czasopism naukowych – „Studia i analizy europejskie” oraz „Unia Europejska – perspektywy społeczno-ekonomiczne”. Więcej informacji znajdziecie Państwo w rozwinięciu artykułu.

Wstępne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego2019-05-28

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: najwyższa frekwencja od 20 lat!

Frekwencja w wyborach europejskich wzrosła. Teraz czas na sfinalizowanie europejskich grup politycznych i wybranie następnego przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Sprawdź frekwencję w poszczególnych krajach oraz dowiedz się jakie grupy polityczne dostały największe poparcie.

Tym razem głosuję! Jutro wybory europejskie.2019-05-25

Już jutro wybory! Głosujemy i decydujemy o tym kto będzie nas reprezentował w Parlamencie Europejskim! Czytaj więcej i poznaj bardzo ciekawe filmiki, które zachęcają do głosowania w wyborach. Obejrzyj i podaj dalej, to ważne, żebyśmy razem decydowali o przyszłości Europy! Już jutro, mobilizacja na 100%. Głosujemy i decydujemy! 

#tymrazemglosuje #wyboryeuropejskie #thistimeiamvoting

Kandydaci na Prezydenta Komisji Europejskiej w latach 2019-20242019-05-21

6 kandydatów, 6 stanowisk i 6 różnych poglądów na przyszłość Europy!

15 maja sześciu głównych kandydatów na prezydenta Komisji Europejskiej, reprezentujących wielkie rodziny polityczne, przedstawiło swoje poglądy na temat Europy. 84 kanały telewizyjne i ponad 60 platform internetowych na całym świecie nadawanych lub zgłaszanych z debaty prowadzonej przez Parlament Europejski. Omówiono główne problemy UE, takie jak migracja, bezrobocie młodzieży, zmiany klimatyczne, podatki i konkurencja, rola UE w świecie i demokracja.

Dowiedz się więcej z poniższego filmiku i podejmij ostateczną decyzję!

https://www.facebook.com/EDBydgoszcz/videos/2110171122366099/

Wybory coraz bliżej...2019-05-20

Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej! W Polsce wybory odbędą się 26 maja. Głosując w wyborach wybierasz osoby, które będą reprezentować Twoje przekonania w Parlamencie Europejskim. Pomóż kształtować przyszłość Europy i głosuj!

Pokazujemy mały filmik, który pokaże Ci, co jest prawdziwą Europą dla ludzi o różnym pochodzeniu kulturowym!

https://www.facebook.com/EDBydgoszcz/videos/444991776254838/

Słucham? Od teraz tańsze rozmowy międzynarodowe w Europie2019-05-20

Od 15 maja połączenia głosowe między krajami UE kosztują maksymalnie 19 centów za minutę, a wiadomości tekstowe maksymalnie 6 centów.

Mimo że ceny połączeń telefonicznych spadały w ciągu ostatnich lat, a UE zniosła już opłaty roamingowe, koszty połączeń telefonicznych między krajami UE nadal były wysokie. To już przeszłość, bo nowe prawo dotyczące międzynarodowych połączeń telefonicznych weszło w życie 15 maja.