Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Emisje CO2 z samochodów: fakty i liczby2019-04-02

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile CO2 emitują samochody lub czy pojazdy elektryczne naprawdę są czystszą alternatywą? Sprawdź nasze infografiki, aby się dowiedzieć się jak jest naprawdę.

Transport odpowiada za prawie 30% całkowitej emisji CO2 w UE, z czego 72% pochodzi z transportu drogowego. W ramach wysiłków na rzecz ograniczenia emisji CO2 UE wyznaczyła cel zmniejszenia emisji z transportu o 60% do 2050 r. W porównaniu z poziomami z 1990 r.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij poniższy link:

https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/society/20190313STO31218/co2-emissions-from-cars-facts-and-figures-infographics?fbclid=IwAR33FgAunkaBgpypB5iwqfHmGE8g-WfC5J-o0-AJdKlY75mMwYEYZ45Ytr0

 

Gratulujemy wygranej uczniom Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy!2019-04-02

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy - II klasa Foto została laureatem konkursu Euroscola. Jest to konkurs dla młodzieży organizowanego przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Nagroda to dofinansowanie wizyty w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców z Europy. Wyjazd za rok - wiosna 2020.

Gorąco gratulujemy zwycięzcom!!! 

Więcej o konkursie: www.euroscola.pl

„Kobiety i Parlament Europejski” 2019-04-02

 „Kobiety i Parlament Europejski” 

Aby uczcić tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kobiet, Parlament Europejski podkreśla kwestię władzy kobiet w polityce przed wyborami europejskimi w maju.
Pomimo poczynionych postępów kobiety nadal stanowią zaledwie 36% członków Parlamentu Europejskiego. Obejrzyj film, aby zobaczyć, jak daleko zaszły rzeczy i jak daleko jeszcze muszą iść.

 

 

 

Lekcje europejskie w IX Liceum Ogólnokształcącym2019-04-01

Dzisiaj, z pomocą wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności oraz studentami Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy z Indii, Tajlandii, Zimbabwe i Etiopii zorganizowaliśmy spotkanie - wymianę kulturową w Liceum Ogólnokształcącym nr 9 w Bydgoszczy (IB World School 2988). Studenci WSG reprezentowali swoją kulturę i interesujące fakty dotyczące ich krajów. W wydarzeniu uczestniczyło 40 uczniów. Uczniowie byli bardzo aktywni, zadawali wiele ciekawych pytań i dzielili się wiedzą. Na koniec studenci zrobili mały quiz i nagradzili zwycięzców, którzy trafnie odpowiadali na ich pytania.

Konkurs fotograficzny2019-04-01

Europe Direct ELIAMEP Photography Konkurs 2019: „Nasza Europa: wspólne korzenie, wspólna przyszłość”

Z okazji Dnia Europy 2019 (9 maja) nasi koledzy z Centrum Informacyjnego Europe Direct w ELIAMEP, Grecja (EDIC ELIAMEP) organizują konkurs fotograficzny „Nasza Europa: wspólne korzenie, wspólna przyszłość”.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich miłośników fotografii; wszystko, czego potrzeba, to kamera i obfitość wyobraźni!

Kto może złożyć wniosek?

Dowiedz się klikając "czytaj więcej"!

W Warszawie o Brexicie2019-03-29

W dniach 28-29 marca br. w Warszawie przebywa Michel Barnier, główny negocjator UE ds. Brexitu. W dniu dzisiejszym odbędzie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem Konradem Szymańskim, przedstawicielami organizacji pozarządowych i pracodawców, a także odwiedzi College of Europe w Natolinie, gdzie wygłosi przemówienie i weźmie udział w debacie ze studentami. Pierwszego dnia wizyty Michel Barnier spotkał się z Prezydium sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

O godz. 11.00 Michel Barnier spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim.