Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

EU Cybersecurity Agency2019-04-25

Parlament, państwa członkowskie UE, Komisja i Agencja UE ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego przetestowały reakcję UE i plany kryzysowe dotyczące potencjalnych incydentów związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym mających wpływ na wybory w UE.

 

"Erasmus goes Digital” przyciąga rekordową liczbę instytucji szkolnictwa wyższego.2019-04-21

Erasmus goes Digital” przyciąga rekordową liczbę instytucji szkolnictwa wyższego.

W dniu 7 marca Dyrekcja Generalna ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury (DG EAC) - wraz z kolegami z Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (DG CNECT) oraz Fundacji Uniwersytetów Europejskich — przeprowadziła „Erasmus staje się cyfrowy ”, Interaktywne seminarium internetowe, aby podzielić się wizją digitalizacji w przyszłym programie Erasmus. Zrozumienie tych zmian jest kluczowym krokiem na drodze do wdrożenia inicjatywy Europejskiej Karty Studenta.
 

Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej!2019-04-18

Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej! W Polsce wybory odbędą się 26 maja. Głosując w wyborach wybierasz osoby, które będą reprezentować Twoje przekonania w Parlamencie Europejskim. Pomóż kształtować przyszłość Europy i głosuj!
Pokazujemy mały filmik, który pokaże Ci, co jest prawdziwą Europą dla ludzi o różnym pochodzeniu kulturowym!

Lubisz przygody i kręcić filmiki ?2019-04-12

Lubisz przygody i kręcić filmiki ?! Jeśli tak to przeczytaj ten post do końca nie strać szansy i skorzystaj z możliwości! 

O co chodzi?  Co muszę zrobić? 

Faces2hearts to projekt vloggingowy Unii Europejskiej, który przenosi młodych ludzi do jednych z najbardziej odległych miejsc na świecie , aby zdawać sprawozdanie z projektów rozwojowych UE, które zmieniają życie ludzi na lepsze.

 

Balance Równowaga2019-04-12

Balance Równowaga między życiem zawodowym i prywatnym: nowe zasady dotyczące urlopów rodzinnych
Parlament Europejski głosuje nad nowymi przepisami, które pozwolą rodzicom i opiekunom lepiej pogodzić życie zawodowe i rodzinne.

Dlaczego potrzebne są nowe przepisy UE 
Więcej informacji można znaleźć tutaj http://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20180706STO07413/rownowaga-miedzy-zyciem-zawodowym-a-prywatnym-rodzicow?fbclid=IwAR2aYa6FVRn9TNxQtg2D3cpFs-S2xoILNGjwwNDeFjFjwwMydjqqBPVXCRk

Terminy rejestracji głosowania z zagranicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego2019-04-08

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się od 23 do 26 maja 2019 r., a wyborcy wybiorą 705 posłów do PE na najbliższe pięć lat. Wybrani posłowie będą dzielić czas między Parlamentem Europejskim w Strasburgu i Brukseli. Ich zadaniem będzie uchwalanie przepisów UE i zatwierdzanie jego budżetu, wraz z Radą Europejską, w której skład wchodzą szefowie państw wszystkich krajów członkowskich.