Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Wyniki II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej2019-11-21

Wyniki II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej już dostępne!!

Przy okazji jeszcze raz gratulacje dla uczestników z naszego regionu, którzy wzięli udział w II etapie olimpiady i dzielnie zmagali się z niełatwymi pytaniami! 

Sprawdź wyniki:
http://gwiezdnykrag.pl/…/wazne-wyniki-ii-etapu-wraz-z-list…/

Zachęcamy do udziału w seminarium 2019-11-19

Zachęcamy do udziału w seminarium - „Mobilność artystów i profesjonalistów. Programy wsparcia dla sektora kultury”. Celem seminarium jest pokazanie możliwości rozwoju ścieżki zawodowej artystów i profesjonalistów sektora kultury, na poziomie ponadnarodowym.
Więcej informacji.

XI edycja konkursu na najlepszą pracę licencjaką i magisterską2019-11-18

Drodzy absolwenci uczelni wyższych! Mamy niezwykłą przyjemność ogłosić konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej!

Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć tutaj: http://www.europedirect-bydgoszcz.byd.pl/id,113/konkurs-na-najlepsza-prace-licencjacka-i-magisterska

DEADLINE: 20 grudnia

Zachęcamy do składania prac, do wygrania nagrody!

Lekcje europejskie w ZS Budowlanych w Bydgoszczy2019-11-18

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości mieliśmy okazję odwiedzić Zespół Szkół Budowlanych. Uczniowie mieli okazję poznać wolontariuszy Europejskiego Korpusus Solidarności z Gruzji i Białorusi. Rozmawialiśmy o europejskich możliwościach mobilności, Erasmus + i Europejski Korpus Solidarności. Mówiliśmy o partnerstwie wschodnim i przekazywaliśmy wiedzę na temat kultury, systemu edukacji, kuchni, zwyczajów i tradycji na Białorusi i w Gruzji. 
"Wiedza to potęga. Informacja jest wyzwalająca. Edukacja jest przesłanką postępu, w każdym społeczeństwie, w każdej rodzinie”. 

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady wiedy o UE "Gwiezdny Krąg"2019-11-15

Właśnie teraz rozgrywa się II etap Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg w Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy! Uczniowie szkół ponadpodstawowych z naszego regionu walczą o wejście do finału, gdzie dalszą walkę stoczy 10 najlepszych z 2729 uczestników z całej Polski! 

Uczestnicy II etapu Olimpiady w Bydgoszczy reprezentują:
-I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie
-I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią
-Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy
-Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka

Więcej na temat olimpiady:
http://gwiezdnykrag.pl/

DiscoverEU - kolejna runda! 2019-11-08

Wczoraj rozpoczęła się kolejna runda konkursu DiscoverEU zorganizowanego przez Komisję Europejską. 

Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość podróżowania po Europie i poznawania jej dziedzictwa kulturowego, a jednocześnie zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Do 28 listopada 2019 r. (do godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego) każdy osiemnastoletni obywatel UE może zgłosić się do udziału w konkursie. Zwycięzcy będą mogli odbyć podróż po Europie między 1 kwietnia a 31 października 2020 r. Do tej pory w ramach trzech rund konkursu Komisja przyznała 50 tys. biletów, a do udziału w konkursie zgłosiło się 275 tys. młodych ludzi. Nowa runda umożliwi kolejnym 20 tys. młodych osób udział w DiscoverEU.