Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Lekcje europejskie 2019-07-18

Od 4 tygodni uczęszczamy na europejskie lekcje dla dzieci z obozu w WSG. Jedną z interesujących lekcji była dzisiaj. Aż 20 dzieci uczestniczyło w zajęciach i zdobyło wiedzę na temat Europy i roli Unii Europejskiej jako organizacji. Dzieci były bardzo zainteresowane Europą i Unią Europejską. Reprezentowaliśmy także dla nas, a wielu z nich wiedziało nawet, gdzie znajduje się Armenia i Gruzja. Nawet oni znali pewne fakty dotyczące Armenii, Gruzji i Białorusi. Powiedzieliśmy im o Unii Europejskiej, przedstawiliśmy kraje ze swoimi stolicami. 

Lekcje o Europie dla dzieci2019-07-18

W czerwcu oraz w pierwszej połowie lipca Europe Direct i wolontariusze EVS z Wyższej Szkoły Gospodarki zorganizowali już 4 zajęcia dla 80 dzieci podczas półkolonii letnich, które odbyły się na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Oprócz lekcji europejskich pod koniec czerwca odbyło się seminarium na temat „Relacje między UE a Afryką”, w które zaangażowani byli międzynarodowi studenci.

 

Airbnb s2019-07-15

11.07.2019 Komisja Europejska ogłosiła, że w wyniku negocjacji z Airbnb platforma ta ulepszyła i w pełni wyjaśniła sposób, w jaki przedstawia konsumentom oferty zakwaterowania, które są obecnie zgodne z normami określonymi w unijnym prawie ochrony konsumentów. Jest to wynik wezwania ze strony Komisji Europejskiej i unijnych organów ds. ochrony konsumentów w lipcu 2018 r.

Kolorowa Europa 2019-07-11

Kontynuujemy nasze lekcje europejskie. Dzisiaj prowadziliśmy lekcję dla dzieci podczas letnich półkolonii. Dzieci oddały się kolorowemu szaleństwu! Zadawały wiele ciekawych pytań i odkrywały Europę krok po kroku.
#Europe #Poland #Kids #Camp #EU #Colors

David Sassoli nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Europejskiego 2019-07-11

Posłowie wybrali Davida Sassoliego na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W drugiej turze głosowania w środę po południu zdobył 345 z 667 ważnych głosów.

KE podnosi prognozę wzrostu PKB Polski. Będziemy wśród najszybciej rozwijających się krajów w UE2019-07-11

Komisja Europejska (KE) podwyższyła prognozę tegorocznego wzrostu PKB Polski do 4,4% (wobec 4,2% prognozy z maja), podała Komisja w letniej prognozie. Prognoza na 2020 r. została podtrzymana na poziomie 3,6%.
https://alebank.pl/ke-podniosla-prognoze-wzrostu-pkb-polski-do-44-proc-w-tym-roku/?id=291759&catid=25926