Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

W Warszawie o Brexicie2019-03-29

W dniach 28-29 marca br. w Warszawie przebywa Michel Barnier, główny negocjator UE ds. Brexitu. W dniu dzisiejszym odbędzie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem Konradem Szymańskim, przedstawicielami organizacji pozarządowych i pracodawców, a także odwiedzi College of Europe w Natolinie, gdzie wygłosi przemówienie i weźmie udział w debacie ze studentami. Pierwszego dnia wizyty Michel Barnier spotkał się z Prezydium sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

O godz. 11.00 Michel Barnier spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Newsletter Europe Direct Bydgoszcz odpowie na wszystkie Twoje pytania!2019-03-28


Chcesz być świadomy tego co się dzieje w UE i nie milczeć podczas rozmowy? 
Newsletter Europe Direct - Bydgoszcz pokaże Ci najważniejsze wydarzenia ostatnich 2 miesięcy!

Cieszymy się, że możemy pokazać Państwu nasz nowy Newsletter, w którym można dowiedzieć się więcej o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w Unii Europejskiej w lutym i marcu.

- Dowiedz się o aktualnych zmianach w prawie autorskim, które pomogą ogromnej liczbie autorów nie zostać oszukanym. 
- Dowiedz się, w jaki sposób wybierani są posłowie do Parlamentu Europejskiego i kilka faktów dotyczących nadchodzących wyborów do PE
- Czy uważasz, że kobiety powinny odgrywać znaczącą rolę w polityce? Jak sobie radzą w Parlamencie Europejskim? Dowiedz się w naszym newsletterze.
- Przedszkola, szkoły średnie, flagi europejskie, Europejski Korpus Solidarności! Co to jest?

Nasz Newsletter odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Życzymy miłej lektury!

Proszę kliknij ten link

https://drive.google.com/open?id=1SpEw4cwM2iOVzrw1uhKY8hPrD5Jtugav

Zakup towarów i treści cyfrowych stanie się łatwiejszy!2019-03-26

Nowe zasady przedstawione w Parlamencie Europejskim sprawią, że zakup towarów i treści cyfrowych stanie się łatwiejszy i sprawiedliwszy. Zmiany obejmują lepszą ochronę kupujących, którzy kupują wadliwy produkt, oraz szczegółowe zasady dotyczące treści cyfrowych, takich jak aplikacje, filmy i muzyka.

To, co kupujemy i gdzie kupujemy, zmieniło się dramatycznie w ostatnich latach. Dlatego Parlament aktualizuje przepisy dotyczące sprzedaży towarów. Dobrą wiadomością i kluczową częścią tego prawodawstwa jest to, że stworzyliśmy europejskie ramy dla wszystkich rodzajów zakupów wszystkich rodzajów produktów. I mamy znacznie zwiększone prawa konsumentów, jeśli chodzi o gwarancje tych zakupów. Te same zasady będą obowiązywać w całej Europie, niezależnie od tego, czy produkt został zakupiony w sklepie z cegłami i zaprawą, czy przez Internet.

Gify, memy, fragmenty artykułów prasowych...2019-03-25

Gify, memy i fragmenty artykułów prasowych mogą być nadal udostępniane, zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi praw autorskich, które zostaną poddane pod głosowanie przez Parlament do końca marca. Negocjatorzy Parlamentu i Rady osiągnęli porozumienie co do tego, w jaki sposób unijne przepisy dotyczące praw autorskich powinny zostać zaktualizowane na początku tego miesiąca, chociaż nadal będą musiały zostać formalnie przyjęte, zanim będą mogły wejść w życie. Duże platformy internetowe nie powinny już dłużej zarabiać, wykorzystując treści dziennikarzy i artystów, nie płacąc im sprawiedliwie. Te nowe zasady dotyczące praw autorskich są dostosowane specjalnie do ery cyfrowej i dotyczą platform takich jak YouTube, Facebook i Google News.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij w poniższy link:

https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/priorities/copyright/20190227STO28902/copyright-parliament-to-have-final-vote-on-new-rules?fbclid=IwAR29t_G9OXaRrqf3Hkm93oZjy5HV1urZbY-aiaOxCaa06iziP1hP-a81zWA

Zapobiegajmy zmianom klimatu!2019-03-22

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla: cele i środki UE - Czy byłeś na jednym z marszów wspierających klimat? Członkowie popierają te protesty i wezwali UE do bardziej ambitnego podejścia do redukcji emisji dwutlenku węgla, aby zapobiec zmianom klimatu. Przeczytaj, co proponują w tym linku: http://epfacebook.eu/qgCj

W jaki sposób Europe Direct przy Wyższej Szkole Gospodarki działa dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku?2019-03-22

Europe Direct Bydgoszcz zorganizowało seminarium na temat funduszy europejskich i wyborów europejskich oraz ich znaczenia dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Gospodarki. Tytuł seminarium brzmiał: „Fundusze europejskie dla seniorów”. Prowadzący podzielił się swoją szeroką wiedzą na temat funduszy europejskich i wyborów europejskich. Studenci UTW z WSG przybyli na spotkanie, aby zdobyć wiedzę na temat rządowego programu, który został otwarty w celu wspierania aktywności społecznej osób starszych (ASOS) 2014-2020, program „Senior +”, program „Seniorzy w akcji”, który wdraża fundusze UE w naszym regionie (województwo kujawsko - pomorskie) i wybory europejskie - dlaczego są ważne ?