Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Erasmus +: punkt zwrotny w życiu 5 milionów europejskich studentów2019-06-19

Dwa nowe badania podkreśliły, w jaki sposób Erasmus + nadal podnosi jakość życia uczniów i perspektywy zawodowe - zarówno podczas ich kursu za granicą, jak i długo po jego zakończeniu. Badanie podkreśla również sukces programu w stymulowaniu innowacji i integracji społecznej w szkolnictwie wyższym

Staż w Parlamencie Europejskim: aplikacje do 30 czerwca!2019-06-14


Chcesz zobaczyć, jak na co dzień funkcjonuje Parlament Europejski? Zaaplikuj na staż, by zdobyć praktyczne doświadczenie w naszej międzynarodowej, wielojęzycznej instytucji!

Parlament Europejski to ważne forum debaty politycznej oraz podejmowania decyzji na poziomie UE. 

Bezpłatnej europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego2019-06-13

Planujesz naładować baterie za granicą tego lata?  Nie zapomnij spakować bezpłatnej europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego. Zapewnia dostęp do opieki zdrowotnej podczas tymczasowych pobytów w UE.

Posłowie wzywają do ochrony populacji pszczół i walki z fałszywym miodem2019-06-11

Pszczoły są ważne zarówno dla gospodarki, jak i dla środowiska. Posłowie wzywają do ochrony ich populacji i walki z importem fałszywego miodu.
WIĘCEJ INFORMACJI: 

Uwaga ! Uwaga!2019-06-10

Do piątku włącznie (do 14.06) biuro Europe Direct - Bydgoszcz będzie zamknięte. Obecnie jesteśmy na szkoleniu dotyczącym możliwości dla młodzieży; projekty młodzieżowe, wymiany, praca za granicą, granty itd. Szkolimy się dla Was!

PALĄCY PROBLEM: JAK UE POMAGA W ZWALCZANIU ŚMIERTELNIE GROŹNEGO ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA W POLSCE2019-06-04

W UE zanieczyszczenie powietrza prowadzi rocznie do około 400 tys. przypadków przedwczesnej śmierci. Niska jakość powietrza może prowadzić do raka płuc, udaru, zawałów serca i ostrych chorób układu oddechowego u dzieci.

Jak UE pomaga w zwalczaniu śmiertelnie groźnego zanieczyszczenia powietrza w Polsce.