Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

PALĄCY PROBLEM: JAK UE POMAGA W ZWALCZANIU ŚMIERTELNIE GROŹNEGO ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA W POLSCE2019-06-04

W UE zanieczyszczenie powietrza prowadzi rocznie do około 400 tys. przypadków przedwczesnej śmierci. Niska jakość powietrza może prowadzić do raka płuc, udaru, zawałów serca i ostrych chorób układu oddechowego u dzieci.

Jak UE pomaga w zwalczaniu śmiertelnie groźnego zanieczyszczenia powietrza w Polsce.

W UE zanieczyszczenie powietrza prowadzi rocznie do około 400 tys. przypadków przedwczesnej śmierci.2019-06-03

 Niska jakość powietrza może prowadzić do raka płuc, udaru, zawałów serca i ostrych chorób układu oddechowego u dzieci. Województwo małopolskie oraz niektóre regiony Czech i Słowacji, to jeden z najbardziej zanieczyszczonych obszarów w Europie. Poziom zanieczyszczenia jest szczególnie wysoki w zimie.

Światowy Dzień bez papierosa2019-05-31

W dniu 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa, szerząc wiedzę na temat szkodliwych i śmiertelnych skutków palenia oraz używania wyrobów tytoniowych. W skali globalnej liczby są zatrważające – każdego roku na całym świecie ponad 7 mln osób umiera z przyczyn związanych z tytoniem. To przede wszystkim dlatego UE i jej państwa członkowskie aktywnie popierają globalny traktat o ochronie zdrowia – ramową konwencję Światowej Organizacji Zdrowia o ograniczeniu użycia tytoniu.

Zapraszamy do nadsyłania artykułów naukowych!2019-05-31

Szanowni Państwo,

Europe Direct Bydgoszcz i Europe Direct Toruń zapraszają do nadsyłania artykułów naukowych do czasopism naukowych – „Studia i analizy europejskie” oraz „Unia Europejska – perspektywy społeczno-ekonomiczne”. Więcej informacji znajdziecie Państwo w rozwinięciu artykułu.

Wstępne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego2019-05-28

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: najwyższa frekwencja od 20 lat!

Frekwencja w wyborach europejskich wzrosła. Teraz czas na sfinalizowanie europejskich grup politycznych i wybranie następnego przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Sprawdź frekwencję w poszczególnych krajach oraz dowiedz się jakie grupy polityczne dostały największe poparcie.

Tym razem głosuję! Jutro wybory europejskie.2019-05-25

Już jutro wybory! Głosujemy i decydujemy o tym kto będzie nas reprezentował w Parlamencie Europejskim! Czytaj więcej i poznaj bardzo ciekawe filmiki, które zachęcają do głosowania w wyborach. Obejrzyj i podaj dalej, to ważne, żebyśmy razem decydowali o przyszłości Europy! Już jutro, mobilizacja na 100%. Głosujemy i decydujemy! 

#tymrazemglosuje #wyboryeuropejskie #thistimeiamvoting