Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

"Nowe pokolenie Europejczyków – szybkie działanie, trwałe rozwiązania" - artykuł przewodniczącej Kom2020-03-10

Zanim 100 dni temu objęłam stanowisko przewodniczącej Komisji, już byłam pod wrażeniem tego, jak nowe pokolenie Europejczyków wykazuje hart ducha i odwagę w działaniu. W piątek ponownie zobaczyłam i usłyszałam to wyraźnie, gdy tysiące młodych ludzi wyszło na ulice Brukseli, aby domagać się pilnych działań dla naszej planety.

Greta Thunberg wzywa Parlament do wykazania się przywództwem klimatycznym2020-03-09

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg dyskutowała w środę z posłami z parlamentarnej Komisji Ochrony Środowiska o planach UE na rozwiązanie kryzysu klimatycznego. Aktywistka na rzecz klimatu odwiedziła Parlament, aby omówić prawo o klimacie, nad którym obecnie pracuje UE, które ma na celu zobowiązanie Unii do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku.
Przedstawiając Gretę Thunberg, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Pascal Canfin powiedział: „Każdy ma swoją rolę do odegrania. Jestem głęboko przekonany, że to, czego potrzebujemy, to energia naszej młodzieży. Żadne społeczeństwo nie ulegnie transformacji i nie będzie w stanie odpowiedzieć na wyzwania klimatyczne, przed którymi stoimy, jeśli nie przyjmiemy energii pochodzącej od naszych młodych ludzi. A Ty jesteś jej przykładem.”

Europejski zespół ds. szybkiego reagowania na koronawirusa2020-03-06

Komisja Europejska działa na wszystkich frontach, aby wspomóc zwalczanie epidemii koronawirusa (COVID-19). W związku z tym stale koordynuje swoje działania z państwami członkowskimi w celu wymiany informacji i oceny potrzeb oraz zapewnienia spójnego podejścia w całej UE.

Pozdrawiamy z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy!2020-03-05

Pozdrawiamy z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy! Rozmawiamy o możliwościach jakie daje Europejski Korpus Solidarności. 

Postęp jest niemożliwy bez zmian, a ci, którzy nie mogą zmienić zdania, nie mogą niczego zmienić2020-02-12

Zanieczyszczenie środowiska jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów ludzkości i innych form życia na naszej planecie. Nie ma znaczenia, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, możesz zacząć robić coś pożytecznego już dziś. Ochrona naszej planety zaczyna się od Ciebie. Zmniejsz, wykorzystaj ponownie i poddaj recyklingowi, posadź drzewo i oszczędzaj wodę. Każdy krok jest niezwykle ważny dla ludzkości i naszej planety jako całości.

Jak poprawnie napisać CV Europass2020-02-12

Wczoraj wraz z naszymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności odwiedziliśmy ZSRCKU (Radziejów), w którym mieliśmy 5 zajęć dla różnych uczniów. Uczniowie zapoznali się z tematem „Jak poprawnie napisać CV Europass”, wzięli udział w Kahoot, a także napisali własne CV. Mamy nadzieję, że ta wiedza okaże się bardzo przydatna w niedalekiej przyszłości.