Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Ilham Tohti zwycięzcą Nagrody im. Sacharowa 20192019-12-19

Ilham Tohti, ujgurski ekonomista walczący o prawa mniejszości ujgurskiej w Chinach, został laureatem Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli 2019 przyznawanej przez Parlament Europejski.

Nagroda w postaci dyplomu oraz 50 0000 euro zostanie wręczona podczas ceremonii w Parlamencie Europejskim w Strasburgu 18 grudnia 2019 r.
Nagroda im. Sacharowa za wolność myśli, nazwana na cześć radzieckiego fizyka i dysydenta politycznego Andrieja Sacharowa, jest przyznawana corocznie przez Parlament Europejski od 1988 roku, aby wyróżniać osoby i organizacje broniące praw człowieka i podstawowych wolności.

Zmiany klimatu - czas na podjęcie działania2019-12-18

Zmiany klimatu: uzgodniono nowe zasady określające, które inwestycje są eko.

-Taksonomia UE w celu zapewnienia inwestorom jasności co do tego, jakie działania są uważane za zrównoważone środowiskowo i społecznie
-Przejrzyste poświadczenia dla produktów finansowych w celu przekierowania przepływów finansowych na zrównoważoną działalność gospodarczą
-To pomoże osiągnąć cel UE neutralnej dla klimatu

Rozporządzenie w sprawie taksonomii powinno umożliwić inwestorom identyfikację działalności gospodarczej zrównoważonej pod względem środowiskowym, która w znacznym stopniu przyczynia się do łagodzenia zmiany klimatu, na podstawie dowodów naukowych, w tym dowodów z istniejących ocen cyklu życia (produkcja, użytkowanie, koniec cyklu życia i recykling), wpływu na środowisko i długoterminowych ryzyko.

Europe Direct z Hiszpanii w poszukiwaniu partnerów do projektu2019-12-17

Program: Erasmus +
Deadline zgłoszenia: początek lutego 2020 r.
Poszukujemy partnerów europejskich, którzy pracują z uczniami w wieku od 8 do 16 lat.

Okres dojrzewania to etap, w którym zachodzą ważne zmiany fizyczne, poznawcze, emocjonalne i społeczne, w których konieczne jest nabycie i utrwalenie zdrowych nawyków.

Celem projektu jest kształtowanie zdrowych nawyków dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Projekt „Zdrowe serce”, jest prosty, zabawny, łatwy w obsłudze, a jego kontent jest
utworzony i zatwierdzony przez ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Osoba kontaktowa:
University of Huelva
Maria de los Angeles Merino Godoy
angeles.merino@denf.uhu.es

KONKURS - wykorzystaj swoją szansę!2019-12-16

Niedługo nabór zostanie zamknięty!
Drodzy absolwenci uczelni wyższych! Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w naszym konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej!

Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdziecie na naszej stronie, kliknij tutaj:

http://www.europedirect-bydgoszcz.byd.pl/id,113/konkurs-na-najlepsza-prace-licencjacka-i-magisterska

Europejskie publikacje dla dzieci i dorosłych2019-12-13

Hello! 

Mamy dobre wieści 
Poniżej znajdują się nowe publikacje, które niedawno dotarły do naszego biura. Publikacje te są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi. ;)

Jeśli chcesz otrzymywać publikacje, napisz do nas na adres europedirect-bydgoszcz@byd.pl, a my wyślemy je bezpośrednio do Ciebie! 

Wśród publikacji znajdzie się coś dla każdego:
-publikacje dla dzieci - "Nasza Europa" oraz "EUROPE & AGRICULTURE"
-coś dla dorosłych - "PANORAMA"
-coś dla ciekawych instytucji UE - "Parlament Europejski - Czy go znacie?"

Rozmowy o programach Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności2019-12-12

Dzisiaj udało nam się odwiedzić jedną z bydgoskich szkół średnich. Mieliśmy lekcję z uczniami, których specjalizacją jest architektura. Atmosfera była świetna! Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności przygotowali dla uczniów kilka gier, quizów i kahoot. Nasi wolontariusze opisali również swój projekt wolontariatu, a studenci podzielili się z nami swoimi doświadczeniami z uczestnictwa w programach Erasmus +.
Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni ze spotkania tak jak my!
Do zobaczenia wkrótce!