Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Strategia UE w zakresie unii bezpieczeństwa: nowy ekosystem bezpieczeństwa2020-07-29

Komisja Europejska przedstawiła dzisiaj nową strategię UE w zakresie unii bezpieczeństwa na lata 2020–2025, ukierunkowaną na priorytetowe obszary, w których UE może wymiernie wesprzeć państwa członkowskie w promowaniu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Europy. 

Działania w odpowiedzi na koronawirusa: rynki kapitałowe wsparciem procesu odbudowy Europy2020-07-29

Komisja Europejska przyjęła dziś pakiet na rzecz odbudowy rynków kapitałowych stanowiący element ogólnej strategii Komisji na rzecz odbudowy gospodarki po kryzysie związanym z COVID-19. Przedstawione dziś środki mają natomiast na celu wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym rynki kapitałowe będą mogły w łatwiejszy sposób pomagać europejskim przedsiębiorstwom w wychodzeniu z kryzysu. 

Nasz poranek zaczął się dzisiaj bardzo pozytywnie! 2020-07-29

Rozmawialiśmy z dziećmi o naszym środowisku i pszczołach. Dzieci dowiedziały się o roli pszczół w ekosystemie oraz o tym jak możemy je chronić. Przeprowadziliśmy również quiz!

Unijny humanitarny most powietrzny dla Iraku i dodatkowe fundusze2020-07-29

Kolejny lot w ramach mostu powietrznego z ponad 40 tonami zaopatrzenia medycznego i awaryjnego dotarł do Iraku i posłuży wzmocnieniu pomocy humanitarnej. Lot ten jest częścią bieżącego wsparcia realizowanego przez „Drużynę Europy” (Team Europe), obejmującego działania na rzecz złagodzenia najpoważniejszego światowego kryzysu humanitarnego, na które wpływ mają jednak ograniczenia w transporcie w następstwie pandemii koronawirusa.

Wywiad z Markiem Prawdą o przyszłości stosunków Polski z UE2020-07-28

Marek Prawda - Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce o relacjach Polski z UE oraz unijnych instytucjach. Zachęcamy do oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=4wTgEjKGWnE

We are looking for 2 volunteers for 9 months2020-07-27
Attention!! We are looking for 2 volunteers for 9 months
The CRIJ Normandie - Europe Direct (information youth center) is looking for 2 European Solidarity Corps volunteers from European Union Members States between 18 and 30 years old, starting in September 2020, for 9 months.