Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

KONKURS - wykorzystaj swoją szansę!2019-12-16

Niedługo nabór zostanie zamknięty!
Drodzy absolwenci uczelni wyższych! Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w naszym konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej!

Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdziecie na naszej stronie, kliknij tutaj:

http://www.europedirect-bydgoszcz.byd.pl/id,113/konkurs-na-najlepsza-prace-licencjacka-i-magisterska

Europejskie publikacje dla dzieci i dorosłych2019-12-13

Hello! 

Mamy dobre wieści 
Poniżej znajdują się nowe publikacje, które niedawno dotarły do naszego biura. Publikacje te są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi. ;)

Jeśli chcesz otrzymywać publikacje, napisz do nas na adres europedirect-bydgoszcz@byd.pl, a my wyślemy je bezpośrednio do Ciebie! 

Wśród publikacji znajdzie się coś dla każdego:
-publikacje dla dzieci - "Nasza Europa" oraz "EUROPE & AGRICULTURE"
-coś dla dorosłych - "PANORAMA"
-coś dla ciekawych instytucji UE - "Parlament Europejski - Czy go znacie?"

Rozmowy o programach Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności2019-12-12

Dzisiaj udało nam się odwiedzić jedną z bydgoskich szkół średnich. Mieliśmy lekcję z uczniami, których specjalizacją jest architektura. Atmosfera była świetna! Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności przygotowali dla uczniów kilka gier, quizów i kahoot. Nasi wolontariusze opisali również swój projekt wolontariatu, a studenci podzielili się z nami swoimi doświadczeniami z uczestnictwa w programach Erasmus +.
Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni ze spotkania tak jak my!
Do zobaczenia wkrótce!

Co z Brexitem?2019-12-11

Brytyjscy wyborcy idą w czwartek do sondaży w decydujących wyborach, które mogą odblokować impas w sprawie Brexitu.

Po sześciotygodniowej kampanii Wielka Brytania idzie w czwartek do urn w głosowaniu, aby ustalić, czy Boris Johnson z Partii Konserwatywnej, czy Jeremy Corbyn z Partii Konserwatywnej utworzą rząd. Johnson powiedział wyborcom, żeby „zrobili Brexit”, a Corbyn podkreśla, że ​​jest to „ostatnia szansa na uratowanie National Health Service”.
Party Partia potrzebuje 326 miejsc dla większości w Gminie, bez polegania na wsparciu mniejszych partii. Jeśli Boris Johnson lub Jeremy Corbyn dojdą do tej magicznej liczby, mogą udać się do Królowej i powiedzieć jej, że tworzą rząd.
Co się będzie działo dalej?

https://www.telegraph.co.uk/politics/2019/12/13/general-election-results-2019-live-boris-johnson-conservatives/

Europejski Zielony Ład - jeden z priorytetów Komisji Europejskiej2019-12-10

Wczoraj Komisja Europejska przedstawiła jeden z priorytetów - Europejski Zielony Ład - plan działania na rzecz zrównoważonej gospodarki UE poprzez przekształcenie wyzwań związanych z klimatem i środowiskiem w szanse we wszystkich obszarach polityki oraz sprawienie, by przejście było sprawiedliwe i sprzyjało włączeniu wszystkich.

Europejski Zielony Ład określa, jak uczynić Europę pierwszym neutralnym dla klimatu kontynentem do 2050 r.

Pobudzanie gospodarki,
Poprawa zdrowia i jakości życia ludzi,
Troska o naturę,
Nie zostawiając nikogo za sobą.

Europa stanie się pierwszym na świecie neutralnym dla klimatu kontynentem do 2050 roku jest największym wyzwaniem i szansą naszych czasów. Wspierany inwestycjami w zielone technologie, zrównoważone rozwiązania i nowe firmy, European Green Deal może być nową strategią wzrostu UE. Zaangażowanie i zaangażowanie społeczeństwa i wszystkich zainteresowanych stron ma kluczowe znaczenie dla jego sukcesu.

Emisje z samolotów i statków2019-12-09

Emisje gazów cieplarnianych z lotnictwa międzynarodowego wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad. UE podjęła kroki w celu ograniczenia emisji pochodzących z lotnictwa poprzez swój systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 (ETS). Parlament chce również włączyć do tego systemu sektor morski. Obecnie, zgodnie z unijnymi i światowymi przepisami, właściciele dużych statków są zobowiązani do przekazywania informacji na temat emisji CO2 i zużycia paliwa przez ich statki.
Unia Europejska współpracuje również z Organizacją Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego w celu wdrożenia globalnego mechanizmu o nazwie Corsia, dzięki któremu linie lotnicze mogłyby równoważyć swoje emisje poprzez inwestowanie w projekty ekologiczne, na przykład sadzenie drzew.