Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

Bezpieczne i skuteczne szczepionki przeciwko COVID-192021-01-04

COVID-19 to poważna choroba, na którą jak dotąd nie ma skutecznego lekarstwa. Globalnie doprowadziła do śmierci ponad miliona osób na całym świecie. Pandemia spowodowała też restrykcje, które diametralnie zmieniły nasze życie i ograniczyły naszą wolność. Wyjściem z tego kryzysu są szczepienia. Bezpieczne i skuteczne szczepionki przeciwko COVID-19 pomogą wrócić nam do normalnego życia. Wspólnie możemy pokonać koronawirusa.
#SafeVaccines #VacicinesWork #StrongerTogether 

Życzenia2020-12-31

Szczęśliwego Nowego Roku i wspólnej, silnej Europy życzy zespół Europe Direct - Bydgoszcz! Do zobaczenia w "przyszłym roku". Życzymy dużo energii do kolejnych działań, nadzieji i dużo zdrowia!:)

KE zatwierdza polski program wsparcia mikroprzedsiębiorstw oraz MŚP2020-12-22

Komisja Europejska zatwierdziła polski program pomocy państwa o budżecie ok. 2,9 mld euro (13 mld złotych), mający wesprzeć mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność w niektórych sektorach dotkniętych pandemią koronawirusa. Dotyczy to m.in. sektora handlu detalicznego, sektora hotelarskiego, rekreacyjnego i transportowego. Program został zatwierdzony na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa.

Wesołych Świąt!2020-12-18

Wesołych Świąt!
W dniach 21.12-03.01 biuro Europe Direct – Bydgoszcz będzie zamknięte.
Wracamy tuż po Nowym Roku! Korzystając z okazji życzymy Państwu
Wesołych i Spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Zespół Europe Direct - Bydgoszcz

Instytucje UE uzgadniają priorytety na nadchodzące lata2020-12-17

Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen, przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli i kanclerz Angela Merkel w imieniu prezydencji Rady podpisali dzisiaj wspólną deklarację w sprawie priorytetów legislacyjnych na 2021 r. W deklaracji potwierdzono zobowiązanie trzech instytucji do szybkiego przyjęcia wniosków ustawodawczych niezbędnych do przeprowadzenia odbudowy UE po pandemii COVID-19, korzystając jednocześnie z możliwości, jakie stwarza podwójna transformacja klimatyczna i cyfrowa. Przewodnicząca Ursula von der Leyen, przewodniczący David Sassoli i kanclerz Angela Merkel podpisali również pierwsze w historii wspólne konkluzje w sprawie celów i priorytetów politycznych na lata 2020−2024. Wyrazili w nich zgodę na realizację ambitnego programu politycznego i legislacyjnego na rzecz odbudowy i odnowionego dynamizmu do 2024 r.

Koronawirus: Komisja przedstawia strategię „Uchronienie się przed COVID-19 podczas zimy”2020-12-10

Komisja przyjęła strategię dotyczącą zrównoważonego sposobu zarządzania pandemią w nadchodzących miesiącach zimowych, w których może wystąpić ryzyko zwiększonego przenoszenia wirusa ze względu na określone okoliczności, takie jak gromadzenie się ludzi w pomieszczeniach zamkniętych. W strategii zaleca się stałą czujność i ostrożność w okresie zimowym, a potem w roku 2021, kiedy to nastąpi wprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepionek. Komisja przedstawi wówczas dalsze wytyczne dotyczące stopniowego i skoordynowanego znoszenia środków powstrzymujących rozprzestrzenianie się wirusa.
Więcej: https://ec.europa.eu/com.../presscorner/detail/pl/ip_20_2254