Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Aktualności

18 grudnia zapraszamy tylko do 12:002015-12-18

Informujemy, że 18.12.2015 (piątek) Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz będzie otwarty do godz. 12:00. Przepraszamy za utrudnienia. Tymczasem, zachęcamy do odwiedzania naszych profili w mediach społecznościowych na Facebooku i Twitterze.

Nagradzamy najlepsze prace licencjackie i magisterskie o Unii Europejskiej2015-12-14

Jesli w 2015 roku obroniles swoja prace licencjacka lub magisterska poswiecona relacjom miedzynarodowym Unii Europejskiej – nie odkladaj jej do szuflady. Masz szanse na jej opublikowanie w recenzowanych czasopismach naukowych oraz na atrakcyjne nagrody rzeczowe! Zglos swoja prace do VII edycji konkursu na najlepsza prace licencjacka i magisterska organizowanego przez Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz. Masz czas do 31 grudnia!

Napisz, zrób zdjęcie, namaluj...i wyjedź do Brukseli!2015-12-02

Cel jest jeden - pokaż jak najlepiej potrafisz, jak wielobarwna kulturowo i językowo jest Europa. Drogi do jego osiągnięcia są trzy. To od Ciebie zależy, którą wybierzesz! Aby wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct Bydgoszcz i Toruń, musisz napisać krótkie wypracowanie, zrobić zdjęcie lub namalować obrazek. Na autorów najlepszych prac czekają wycieczki do Brukseli, multimedialne narzędzia do nauki języków obcych, tablety, gry europejskie i wiele innych! Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia!

Urzędnicy Komisji Europejskiej wracają do szkoły2015-11-02

Szkoły średnie w Międzyrzeczu, Lublinie, Siedlcach i Katowicach mogą pochwalić się posiadaniem w gronie swoich absolwentów obecnych pracowników Komisji Europejskiej. Dzięki programowi „Back to School”, czyli „Powrót do szkoły”, urzędnicy zatrudnieni w instytucjach unijnych odwiedzają placówki oświatowe, aby spotkać się z młodymi ludźmi i przybliżyć im kwestie europejskie.

TARR nagradza liderów2015-09-10

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłasza I edycję konkursu Lider Eksportu Pomorza i Kujaw, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnego na rynkach zagranicznych przedsiębiorcy naszego regionu. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie firmy sektora MŚP, których produkty, usługi lub technologie są eksportowane są do krajów europejskich oraz poza stary kontynent.