Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Dziś w całej Europie obchodzony jest Dzień Europy!2019-05-09

Dziś obchodzimy DZIEŃ EUROPY, a jutro świętujemy na kampusie Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy !!!  Bądźcie z nami!

9 maja we wszystkich krajach UE obchodzimy Dzień Europy. Data ta nawiązuje do podpisania historycznej deklaracji Schumana, będącej początkiem integracji Europy. W Polsce w tym roku obchody będą miały szczególny charakter - ze względu na piętnastolecie członkostwa w Unii Europejskiej. To także okazja aby zachęcić Polaków do uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja.

Dzień Europy już w piątek! Zapraszamy!2019-05-08

Dzień Europy jest coraz bliżej! Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania! Startujemy o 11:00.

> 10 maja
> 11:00-14:00
>kampus Wyższej Szkoły Gospodarki (budynek L)

Co się będzie działo? I dlaczego warto do nas dołączyć?

Koniecznie czytaj dalej!!!

Wybory do Parlamentu Europejskiego2019-05-07

Oto jeden ze sposobów, w jakie UE wspiera młodych ludzi w #Polsce: pomagamy młodym lokatorom w Poznaniu w zakupie ich własnego mieszkania! Mamy na celu budowanie lepszej Europy.
#tymrazemglosuje

WYBORY EUROPEJSKIE JUŻ ZA MIESIĄC - TYM RAZEM GŁOSUJEMY2019-04-25

Zaledwie miesiąc przed wyborami europejskimi, Friends of Europe chcieliby skorzystać z okazji, aby przypomnieć czytelnikom o dwóch ekscytujących projektach, które prowadzimy w okresie poprzedzającym wybory.
#EuropeMatters
#EuropeMatters to 12-miesięczny projekt, w którym uczestniczą liderzy biznesu, decydenci, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, aby wspólnie zaprojektować Europę przyszłości. To ćwiczenie odbywa się w kluczowym momencie: w 2019 r. zostanie wybrany nowy Parlament Europejskii. Nasz ostateczny cel jest prosty - zmobilizować koalicję chętnych zjednoczonych przekonaniem, że #EuropeMatters i wspólnie zapewnić, że Europa jest lepiej przygotowana do podjęcia strategicznych działań przyszłości.