Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Prawa autorskie w przestrzeni cyfrowej2019-02-25

"Chcemy chronić prawa twórców"
Parlament pracuje nad nowymi przepisami dotyczącymi praw autorskich w erze cyfrowej, aby zapewnić wszystkim artystom i autorom uzyskanie uznania, zapłaty i ochrony
W dniu 13 lutego negocjatorzy Parlamentu i Rady osiągnęli porozumienie w sprawie cyfrowych zasad prawa autorskiego. Teraz musi zostać zatwierdzony przez przedstawicieli Rady i wszystkich posłów do PE podczas najbliższej sesji plenarnej.

Konsultacje w sprawie przyszłości Europy2019-02-23

Zachęcamy do udziału w internetowych konsultacjach opracowanych przez samych obywateli. Możesz także zareagować na Białą Księgę na temat przyszłości Europy i uczestniczyć w dialogach obywatelskich organizowanych przez Komisję Europejską lub w innych debatach w Twoim kraju.

Przywódcy UE angażują się w Europę, która przynosi realne rezultaty w kwestiach, które są najważniejsze dla ludzi. Przed specjalnym szczytem UE w Sibiu w Rumunii i wyborami europejskimi w 2019 r. Przywódcy krajowi uzgodnili agendę liderów w sprawie pilnych kwestii i wyzwań, w których potrzebne są rozwiązania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://ec.europa.eu/…/future…/consultation-future-europe_en

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku2019-02-20

Czy byliście już w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku? Jeśli nie, to polecamy! Warto zwiedzić, poznać historię i dowiedzieć się jak powstała legendarna "Solidarność"!

Misja ECS:
"Chcemy zachować w pamięci Polaków i Europejczyków doświadczenie Solidarności jako pokojowej europejskiej rewolucji, aby we wspólnocie europejskich demokracji Solidarność była ważną częścią mitu założycielskiego Europy."

www.ecs.gda.pl 

Spotkania sieci Europe Direct w Gdańsku2019-02-19

Spotkania cały czas trwają...:) dowiadujemy się o kampaniach UE, programach, działaniach tak, aby wszystkie te informacje przekazać później naszym wspaniałym obserwatorom czyli Wam! Pamiętaj, że możesz się do nas zgłaszać z pytaniami dot. Unii Europejskiej i ogólnych spraw związanych z Europą. Zawsze postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania i Ci pomóc!